Výroba nejen nábytku z dřevěných palet

 

 

Distribuce ČESKO

Výroba obalového materiálu na zakázku a fólií s potiskem - poptávkový formulář pro Českou republiku:
https://www.obalnet.cz/zakazkova-vyroba/

Distribúcia SLOVENSKO

Výroba baliaciho materiálu na mieru a fólie s potlačou- dopytový formulár pre Slovenskú republiku:
https://www.obalnet.sk/zakazkova-vyroba/

Forgalmazás MAGYARORSZÁG

Egyedi papírdobozok és nyomtatott dobozok gyártása - kérdőív a Magyar Köztársaság számára:
https://www.csomagolaskiraly.hu/egyedi-gyartas/

zakázková výroba lepicí pásky
Vyrábíme dle potřeb zákazníků potištěné krabice , ale i další sortiment, jako například lepicí pásky, fixační a výplňový materiál, proložky, hrany, lepenky, folie, ale i reklamní předměty.
 

Fólie lze opatřit potiskem např. LOGEM, BRANDEM, reklamním sdělením, výstrahou, upozorněním, evidenčním číslem nebo dnes moderním PIKTOGRAMEM v podobě QR, EAN kódu, popř. jen textem.

Potištěné fólie dodáváme nejen v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, ale obsluhujeme celou Českou republiku a nejen to, dodáváme i do zahraničí , kde nás zákazníci hledají pod comagolaskiraly.hu Budapest nebo obalnet.sk Bratislava. Pakliže máte pobočku, nebo sídlo v těchto zemích lze tedy komunikovat, fakturovat a řídit logistiku přímo do těchto lokalit.

 

Nábytek z dřevěných paletVýroba nejen nábytku z dřevěných palet

Než začneme samotnou výrobu venkovního nebo vnitřního nábytku měli bychom si rozmyslet:

1. Vzhled – výrobu realizuji z nové palety nebo chci mít efekt více rustikální a proto vyberu použitou paletu (doporučujeme v případě použitých palet volit opravdu jen mírné opotřebení bez poškození jednotlivých prken a špalíků, paleta nesmí být znečištěna).

2. Výběr potřebného materiálu k výrobě dle typů a rozměrů.

Europalety/Jednorázové palety/ NOVÉ-POUŽITÉ

Označení: EUR/EPAL

Standardní typizovaný rozměr EUR/EPAL (délka × šířka × výška)1200 x 800 x 144 mm, v nabídce naleznete i tzv. půlpalety s rozměrem 800 x 600 x 144 mm, čtvrt palety 600 x 400 x 144 mm. Hmotnost se pohybuje mezi 20 – 24 kg v závislosti na vlhkosti použitého materiálu tedy dřeva. Můžete se setkat i s dalšími typy palet jako např. tzv. dvoj paleta tedy rozměr 2400 x 800 x 144 mm popř. 1600 x 1200 x 144 mm.

3. Jak rozeznám pravou paletu od kopie

Originální eur/epal musí být označena:

Na delší straně palety jsou do špalíků vypáleny razníkem tyto údaje

  • levý špalík - označení státu původu, může být doplněno např. o označení ČD – paleta České dráhy
  • prostřední špalík - označení výrobce - přidělené číslo
  • pravý špalík - označení EUR/EPAL v oválu.
                  

4. Dřevo vlastnosti – palety se vyrábějí z převážně jehličnatého dřeva, jsou spojeny 78 speciálními certifikovanými hřebíky. Další zkratky značí HT – dřevo bylo ošetřeno žárem, DB – dřevo zbaveno.

5. Takto označené palety prošly kontrolou kvality, máte záruku, že byly vyrobeny u výrobce, který získal certifikaci pro výrobu a prodej palet a je kontrolován kontrolním úřadem. Vyhnete se nekvalitním padělkům, které nemají potřebné a dlouhotrvající vlastnosti deklarované pro EUR/EPAL.​

6. Máme nachystané palety co dál? Pokud vyrábíme venkovní nábytek tak bychom měli věnovat patřičnou péči povrchové úpravě a ošetření dřeva, dřevo obrousíme od třísek, doplníme případné praskliny tmelem, chemicky ošetříme základní barvou, lazurou, lakem. … POZOR volíme vždy přípravky k tomuto určené, myslete, že dřevo smrkové, jedlové a borovicové v důsledku napadení houbami má snahu modrat je nutné ošetřete proti modrání.​

7. Nyní se můžete pustit do výroby nábytku dle Vašich představ.​

8. Několik možná typů, co všechno lze z palet vyrobit:​

Vaši pergolu může zdobit zahradní nábytek, stoly, židle nebo odkládací poličky z palet. Na vyrobené židle nebo lavice z palet položte polstrování nebo podsedáky pro pohodlnější sezení. Lze vyrobit i vyvýšené záhony, truhlíky, ohradníky k zabránění vstupů domácích mazlíčků nebo voliéry pro chov domácího zvířectva.

V domácnosti, psací stůl, postel, lavice, komoda, konferenční stolek, který můžete doplnit o kolečka.

9. V dalším článku si postupně ukážeme jak z tzv. půl palety 800 x 600 x 144 mm vyrobíme jednoduchou a levnou šachovnici pro nejen hru Dáma do Vaší zahrady, kde použijeme jen barvy, poloviční paletu a jako hrací figurky nám poslouží přírodní oblázkové kameny bílé a černé barvy.

              ​

TIP: pakliže nevyužijete všechny EUR/EPAL palety k výrobě můžete palety vrátit

TIP2: jestliže se rozhodnete pro změnu a nábytek z palet již nebude pro Vás atraktivní tak nepoškozené použité palety k výrobě/sestavení nábytku můžete prodat do výkupu palet…Nepoškozené/neupravené palety mají neustále svoji cenu.

Zákaznická linka a email kontakt pro dotazy, pokud je cokoliv nejasné 517 070 025 info@obalnet.cz

 

Výroba nejen nábytku z dřevěných palet
Vytvořeno23.01.2024
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení