Vybíráte výplňový materiál? Přinášíme vám tipy, na co si dát pozor

Vlastníte e-shop, objednávky se vám jen sypou a vy se radujete, že jde všechno jako po másle. Radost vám však mohou brzy zkalit obavy a nervozita: jak zboží k zákazníkovi v pořádku dopravit? Prim začnou hrát výplňové materiály, které vaše zboží v průběhu přepravy ochrání. Vybrat ty správné může být však docela tvrdý oříšek. Pojďme se společně podívat na to, co všechno byste měli při jejich výběru brát v potaz.

Co nejčastěji posíláte?

Nejprve si ujasněte, jaké produkty nejčastěji posíláte. Jedná se zpravidla o jeden druh výrobků (například ručně vyráběná keramika), nebo svým zákazníkům nabízíte široký sortiment zboží od oblečení přes nádobí až po elektroniku? Každý produkt totiž vyžaduje jinou péči při balení i přepravě. Z důvodu snížení nákladů se však řada podnikatelů při nákupu výplňového materiálu orientuje především podle ceny, nakoupí velké množství jediného druhu a vyplní jím veškeré balíky bez rozdílu. Paradoxně tak mohou prodělat, jelikož zužitkují více materiálu, než je nutné.

Je třeba posoudit, zda odesílané zboží vůbec výplňový materiál potřebuje. Měkké věci, jako jsou plyšové hračky či oblečení, není nutné obalovat vrstvami ochranné bublinkové fólie, přesto to řada e-shopů stále činí. Je to často dané tím, že zaměstnanci ve skladu použili příliš velkou krabici, kterou samotným zbožím nelze vyplnit. Tím se však zbytečně zvyšuje nejen uhlíková stopa, ale i následná frustrace zákazníka, který se musí vypořádávat s objemným výplňovým materiálem i u věcí, které tolik ochrany nepotřebují.

Naopak u křehkých věcí, kde hrozí riziko rozbití nebo poničení během dopravy, je vhodné zvolit výplňový materiál tak, aby bylo zboží usazené „jako na obláčku“ a nemohlo se s ním nic stát ani při neopatrném zacházení dopravce. Obecně platí, že čím dražší či křehčí věc, tím víc pozornosti byste výplňovému materiálu měli věnovat.

Křehké věci vhodně ochráníte bublinkovou fólií nebo Flo-pakem (pružnými polystyrenovými tělísky), který výborně tlumí nárazy. U těchto materiálů však berte v potaz, že zabírají hodně prostoru (nejen v krabici, ale i na skladě) a nejsou příliš šetrné k přírodě. U produktů méně náchylných k rozbití (knihy, kuchyňské nádobí, hračky) vám bude stačit dostatečná vrstva mačkaného papíru, který je ekologičtější a navíc působí exkluzivnějším dojmem.

Vhodná balicí stanice vám usnadní práci

Neměli byste opomenout ani fakt, jak se s kterým materiálem bude pracovat. Řeč není pouze o pohodlnosti, ale i o rychlosti a efektivitě. Rychlost balení má totiž přímý vliv na to, kolik potřebujete pracovní síly na zabalení požadovaného množství objednávek. Počty pracovníků navíc mohou kolísat v závislosti na sezóně.

A jak je to se samotnými materiály? Mačkaným papírem naplníte krabici jedna dvě, u Flo-paků se neobejdete bez podavače, protože jednotlivé pěnové polštářky mají nepěkný zvyk se všude rozsypávat. Vhodně navržená balicí stanice s dobře umístěnými odvíječi a podavači vám ušetří množství problémů.

Správné balení = nejlepší vizitka vaší firmy

Zabalili jste objednávku a poslali ji na místo určení? Výborně, tím máte splněno. Nyní se však zkuste vžít do role zákazníka, který váš balík dostane. Jaký na něj bude mít dojem? Objemné krabice přeplněné obalovým materiálem působí nehospodárně a zákazník se navíc musí vypořádat s hromadou odpadního materiálu.

Umění efektivního, rychlého a šetrného balení zabere čas a energii. Zvolená výplň má přímý dopad na to, zda se zboží k zákazníkovi dostane v pořádku a jakou reakci u něj vyvoláte. Při jejím výběru musíte myslet nejen na životní prostředí, ale i na skladovou logistiku a vaše finanční možnosti. Nyní však víte, jak o výplňových materiálech přemýšlet a co všechno brát při jejich výběru v úvahu. Prohlédněte si naši nabídku a vyberte si ty správné pro vaši firmu.

Vybíráte výplňový materiál? Přinášíme vám tipy, na co si dát pozor
Vytvořeno30.06.2022
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení