Výroba nábytku z palet návod a postup

V poslední době je velice oblíbená, díky svému rustikálnímu vzhledu a nízké ceně, výroba nábytku z palet (zahradního nebo do interiéru), ačkoliv se toto jeví jako, pro někoho, jednoduché možná se v našem článku dozvíte několik zajímavých informací, které Vám s plánovou výrobu pomohou a ušetří nejen čas ale i starosti.

Používají se euro palety ve standardizovaném rozměru 120x80x14,4 cm (délka × šířka × výška), kde je potřebné počítat že jeden kus váží 20-24 kg dle použitého dřeva. Je nutné si uvědomit, že palety nejsou vyráběny za účelem použití k výrobě nábytku, proto použité dřevo je hrubě opracováno, výjimkou nejsou třísky, praskliny, suky s čímž se musí předem počítat. Použité dřevo je většinou z jehličnatých stromů, kde je nutná úprava i proti namodrání dřeva, toto zbarvení dřeva do modré barvy způsobuje houba a je potřeba, nátěrem, tomuto zamezit. U venkovního nábytku musíme vždy ochránit dřevo nátěrem. Přitom volíme vždy prostředky k tomuto určené a seznámíme se s informacemi na obalu nebo se poradíme s prodejcem. Nejen, že nátěrem zvýrazníme rustikální vzhled, ale navíc ochráníme v případě venkovního nábytku i pronikání vody do prasklin dřeva a výrazně prosloužíme životnost našeho díla.

 

Pozor: Prostředky na ochranu dřeva používejte s opatrností a před použitím si vždy přečtěte etiketu a informace o produktu.

 

Použít můžete nové, ale i použité palety. Ale pozor u použitých palet dbejte, aby nebyla paleta poškozena, znečištěna nebo příliš opotřebována.

 

Palety jsou označeny mezinárodní zkratkou EUR/EPAL což znamená, že prošly kontrolou kvality, lze je vyměňovat i v rámci různých států. HT značí, že dřevo bylo ošetřeno žárem, zkratka DB pak informuje, že se jedná o dřevo zbavené kůry. V naší nabídce naleznete i jednorázové palety, poloviční palety a na zakázku umíme dodat prakticky jakýkoliv jiný rozměr jako např. čtvrt palety, dvojpalety, prodloužené palety atd.

 

Jak na to?

     • Palety očistíme od prachu ocelovým kartáčem, setřeme zbylý prach mokrým hadříkem a necháme uschnout.
     • Po zaschnutí opracujeme praskliny, které vyplníme klihem na dřevo a díly spojíme a stáhneme stahováky.
     • Odstraníme třísky a poškozená místa doplníme tmelem. Snažíme se vytvořit a obnovit přirozenou strukturu dřeva nejlépe za pomocí pásové brusky a brusného papíru.
     • Při oddělení prken a špalíků od palety použijeme páčidlo, dřevěné klíny, dláto, kleště, tesařské kladivo. Mějte na paměti, že palety obsahuje přesně 78 speciálních hřebů.
     • Pokud se Vám nepodaří vytáhnou hřebíky, tak hřebíky odštípneme kleštěmi a vyčnívající zbytek zatlučeme do dřeva.

 

výroba nábytku z palet  

Nyní se můžeme pustit do výroby.

výroba postele z palet 

výroba zahradního nábytku z palet 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení