Tipy nejen pro e-shopy: Jak bezpečně balit elektroniku

Vlhkost, velké nárazy a otřesy, poškrábání, prach a jiné nečistoty. Na to všechno je potřeba dávat pozor, převážíte-li elektroniku. A zvlášť pokud posíláte toto zboží přes dopravce po různých koutech republiky nebo světa, mobily, televizory, tablety, notebooky a další elektro produkty musí být jako v bavlnce. Tomu můžete z velké část pomoci vhodným výběrem obalových materiálů. Podívejte se, jak správně a profesionálně zabalit zásilky s elektronikou.

balení elektroniky

Každé elektronické zboží by mělo mít svůj vlastní originální obal. Většinou je to pěnový sáček, bublinková fólie nebo originální krabička. Pokud z nějakého důvodu nemáte produkt v původním balení, podívejte se do příručky či na internet, jak jej výrobce balí, a pokuste se to co nejlépe napodobit.

Elektroniku zabezpečenou v originálním obalu vložte do sáčku z bublinkové fólie nebo do pěnového sáčku. Doporučujeme spíše bublinky, protože tlumí otřesy. Otvor sáčku přelepte lepicí páskou nebo celé omotejte smršťovací fólií. Ačkoli se tato další vrstva může zdát zbytečná, opak je pravdou. Je potřeba totiž vytvořit voděodolný obal, kdyby se náhodou protrhla či promáčela kartonová krabice.

fixace drobné elektroniky

 

Zabalte elektro zboží do měkké peřinky

Potom vložte do pevné krabice, ideálně pětivrstvé. Vybírejte takovou, aby v ní nebylo po vložení zásilky příliš volného místa, abyste nemuseli zbytečně vyplývat hodně fixačního materiálu nebo se aby se zboží v krabici příliš nehýbalo. Jako výplň volného prostoru v papírové bedně použijte Flo-Pak tělískavýplňové polštářepěnové profily nebo natrhejte a zmačkejte do mezer fixační papír. Nejlépe tlumí otřesy pěnová tělíska a vzduchové polštářky, navíc si je můžete na našem e-shopu vybrat v ekologické variantě a nezatěžovat životní prostředí nerecyklovatelným odpadem.


Až bude elektronika zafixovaná tak, aby se nehnula ani při nárazech a otřesech, krabici zalepte. Použít můžete výstražnou pásku s nápisem Křehké/Fragile. Ale pamatujte, že to nenahradí pečlivý obal a výplň uvnitř zásilky.

balík křehké

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení