Tipy a triky na stylové balení narozeninových dárků

Dárky. Někdo si dá rád záležet při jejich výběru, jiný zase při balení. Jak připravit z (ne)obyčejného předmětu, který se chystáte darovat, hezky, originálně a stylově zabalený dárek? Ukážeme vám pár možností pro netradiční balení. Postačí vám k tomu lepidlo, lepicí pásky, obal na zabalení, spousta fantazie, dobrých nápadů, šikovné ruce a pár dalších věciček podle toho, pro který z našich nápadů se rozhodnete.

jak zabalit dárek

Klasika v balicím papíru

Zabalení dárku do barevného nebo klasického hnědého nebo bílého papíru zná a používá každý. Ale nešlo by to ještě nějak vylepšit? Jednobarevné papíry na balení lze snadno využít pro vyřádění se s tiskátky, fixy, barvičkami, samolepkami, sušenými nebo rostlými květinami, přírodními ozdobami, jutovými provázky nebo fotkami. Všechny tyhle věcičky se dají elegantně využít k vylepšení dárkových balení. Pokud ale bude balicí papír jako podkladová vrstva, pečlivě jej vybírejte. Lesklé, například kraftové, papíry se hodí pro ozdobení mašličkou, uvázání jmenovky a zasunutí květiny za stužku. Naopak na klasické balicí papíry se vám bude snadno tvořit s tiskátky a dobře na něj přilne lepidlo nebo jiné samolepky.

Máte-li doma kvalitní tiskárnu, můžete na etikety natisknout oblíbené nebo vtipné fotografie oslavence, doplnit je veselými samolepkami nebo za růžek fotek vsunout usušenou květinu. Třeba levanduli, která bude navíc hezky vonět. Etikety nebo samolepky můžete využít také k výrobě originální jmenovky například s přezdívkou obdarovávaného.

jak zabalit narozeninový dárek

<>Dárkové tašky

Je to jednoduché, praktické a opakovatelně využitelné. Vložit dárek do líbivé tašky a vyrazit na oslavu. Nevšedně ale můžete ozdobit papírové jednobarevné tašky nebo sáčky. Stačí je hezky zalepit, vyztužit, aby byly ze všech stran napnuté, a na hlavní dvě strany na ně namalovat pusu, nos a přilepit uši, aby vznikl Mickey mouse, pejsek nebo třeba čuník. Pokud nos nenamalujete, ale přilepíte místo něj bambuli, bude z tašky koukat veselý klaun.

Penězi neurazíš. Možná spíš pobavíš

I nejčastější dárek, peníze, se dá zabalit originálně. Můžete je třeba vložit do obálky ručně nazdobené podle našeho návodu, nebo z nich udělat hezké smotky jemně převázané ozdobnou mašličkou. A třeba přidat jmenovku či doporučení, na co má obdarovaný peníze využít. Populární je také skládání bankovek a mincí do různých vzkazů nebo obrázků. Třeba naskládání několika tisícikorun na sebe s lehkým překryvem, aby jednička a počet nul tvořily opticky „první milion pro oslavence“ a podobně.

jak zabalit dárek

Jak ozdobit dortové krabice

Rozhodli jste se někomu věnovat rovnou ten nejtradičnější dárek, tedy něco na mlsandu? Krabici zákusků, s dortem nebo plnou chlebíčků můžete také hodit do originálního kabátku. Lze využít třeba nápad s fotkami a polepit ji obrázkovými vzpomínkami oslavence, nebo můžete otevírání zapečetit roztečeným voskem a razítkem vyrobeným z brambory či na krabici sesbírat přáníčka a podpisy od všech gratulantů.

jak zabalit dárek

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení