Strečová folie a její využití: hodí se do kuchyně i k průmyslovému strojovému balení

Streč folii, strečku, průtažnou folii nebo takzvanou smršťovačku je dobré mít po ruce téměř kdekoli. Hodí se v kuchyni, při balení zboží, jako ochranný materiál při skladování věcí, užitečná může být také na zahradě nebo třeba v cukrárně. Je vyrobena z LLDPE (lineárního polyetylenu o nízké hustotě), díky čemuž má speciální a při některých typech balení žádané vlastnosti. Na co všechno se dá streč folie použít a co všechno může nahradit?

 

Strečová folie v kuchyni a domácnosti

Strečka v kuchyni je univerzálním pomocníkem. Zabalení svačiny dětem, přikrytí kastrolu nebo misky do lednice místo víka nebo pokličky, rychlý obal na vánoční perníček nebo uzavření rozbaleného sáčku s kořením s ní nebude problém.

Strečka poslouží také, když potřebujete utěsnit uzávěr sklenice či krabičky před vylitím jejího obsahu. Stačí přetáhnout hrdlo sklenice, zavařovačky nebo krabičku folií a pak teprve zašroubovat závit či zaklapnout víčko. Průtažná folie se postará o dokonalé utěsnění obsahu a vás už nečeká nemilé překvapení v podobě mokrého batohu či kabelky na cestách nebo v práci. Pro snadnější manipulaci s folií, která se snadno stáhne a přilepí, existují řezačky.

streč folie

Streč folie v případě nutnosti nahradí také provázek nebo vytvoří provizorní obalový materiál. Můžete jí například obmotat krabičku s vejci, aby se při přenosu nebo přepravě neotevřela nebo z ní smotat „provázek“ a převázat krabici, box či cokoli svázat. Jako obalový materiál se může smršťovačka hodit třeba pro ochranu věcí, které nechceme nechat zaprášit nebo které potřebujeme zafixovat pro převoz.

Kromě streč folií existují i krycí HDPE nebo LDPE folie, které v domácnosti využijete spolu s vlnitými lepenkami nebo starými kartony například při malování, výměně oken či jiných pracích, ze kterých je prach a nepořádek, na zadělání koberce, skříní nebo úložných prostor.

Streč folie v průmyslové výrobě

V průmyslové výrobě se používají smršťovací fixační folie pro ruční i strojní balenímalé granátky široké 10 až 25 cm nebo předepnuté folie (s perforací). Nachází uplatnění při fixování a utažení obalovaného zboží, při upevňování zboží na paletu nebo v potravinářském průmyslu. Mezi hlavní výhody patří průtažnost folie a to, že chrání zabalené předměty před vodou, prachem a vlhkostí. Standardně se využívají bezbarvé folie (díky čemuž je balení přehledné a není nutné využívat například popisovací etikety), nebo černé a modré varianty folií.

Pro rychlejší balení s ruční strečkou lze využít odvíječ, který usnadní práci s příliš poddajnou folií a zamezuje odřeninám na rukou, které může způsobit rychlé odvíjení špulky prsty nebo příliš pevný námot ruky do folie.

streč průmyslové využití

Strojní náviny fixační folie slouží k balení pomocí automatizovaného nebo poloautomatizovaného stroje především zboží na paletách.

Předepnutou streč folii využívají hlavně prodejci květin, potravin nebo pečiva, protože některé její typy jsou děrované, aby k zabaleným produktům mohl proudit čerstvý vzduch. S tímto typem folie se také pracuje dobře ženám, protože už je předepnutá a nemusí ji natahovat.

Speciálním typem jsou LDPE (igelitové) a HDPE (mikrotenové) krycí folie. Používají se například k zakrývání zboží či materiálu na paletách a k jejich ochraně před znečištěním.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení