Vhodné obaly pro přepravu

 

 

Distribuce ČESKO

Výroba obalového materiálu na zakázku a fólií s potiskem - poptávkový formulář pro Českou republiku:
https://www.obalnet.cz/zakazkova-vyroba/

Distribúcia SLOVENSKO

Výroba baliaciho materiálu na mieru a fólie s potlačou- dopytový formulár pre Slovenskú republiku:
https://www.obalnet.sk/zakazkova-vyroba/

Forgalmazás MAGYARORSZÁG

Egyedi papírdobozok és nyomtatott dobozok gyártása - kérdőív a Magyar Köztársaság számára:
https://www.csomagolaskiraly.hu/egyedi-gyartas/

zakázková výroba lepicí pásky
Vyrábíme dle potřeb zákazníků potištěné krabice , ale i další sortiment, jako například lepicí pásky, fixační a výplňový materiál, proložky, hrany, lepenky, folie, ale i reklamní předměty.
 

Fólie lze opatřit potiskem např. LOGEM, BRANDEM, reklamním sdělením, výstrahou, upozorněním, evidenčním číslem nebo dnes moderním PIKTOGRAMEM v podobě QR, EAN kódu, popř. jen textem.

Potištěné fólie dodáváme nejen v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, ale obsluhujeme celou Českou republiku a nejen to, dodáváme i do zahraničí , kde nás zákazníci hledají pod comagolaskiraly.hu Budapest nebo obalnet.sk Bratislava. Pakliže máte pobočku, nebo sídlo v těchto zemích lze tedy komunikovat, fakturovat a řídit logistiku přímo do těchto lokalit.

Přepraní obaly

PŘEPRAVNÍ OBALY

K ČEMU SLOUŽÍ

Usnadňují manipulaci, uložení, skladování, přepravu určitého množství jednotek/dílů/zboží, tak aby se zabránilo poškození chráněného zboží. Pro tyto účely lze využít nejen obalové prostředky, které se mohou sestávat z více částí, ale i nosná média, například palety.

Dělení dle materiálu - dřevo, kov, plast:

Palety obalnet.cz

Druhy palet

 • Prostá paleta - plochá desková konstrukce, EURO paleta, standardní paleta
  • Ohradová paleta - po obvodu ložné plochy palety opatřeny bočnicemi
  • Skříňová paleta - jak napovídá název paleta má plné boky stěny včetně víka
  • Sloupková paleta - zpravidla v rozích využívá vertikální sloupky
 • Nadstavba na palety nejrůznější rozpěry, držáky nebo mřížkové nadstavby
 • Speciální paleta vyrobená s prvky pro přesné umístění výrobku - příklad pro lisované

Výhody palety

Logistika
paleta zefektivní toky zboží mezi dodavatelem a odběratelem. Přispívá k urychlení překládky, vykládky, transportu, skladování.

Stohovatelnost
jak samotných palet, tak zboží umístěného na palety a to i za pomocí kartonových proložek fixujících jednotlivé vrstvy proti nežádoucímu pohybu. K ochraně zboží na paletách proti pohybu, ale i poškození nebo vlhkosti včetně povětrnostních vlivů se velice často používají fixační fólie tzv Stretch nebo teplem smrštitelné fólie. K ochraně hran a rohů zboží na paletě lze použít papírové hrany nebo plastové rohy a uchránění proti dešti i prachu překrývací fólie. Zboží, které to umožňuje, se zajišťuje vázací páskou často například u stavebních materiálů, vázací páska může být plastová i kovová.

Opakované použití europaleta je takzvaně výměnná paleta, po vyprázdnění se nevrací odesílateli, ale používá se pro transport dalšího zboží, nebo se předává přepravci.

Manipulace
Čtyři strany umožňují uchopení (napíchnutí) ze všech stran paletovým vozíkem, vysokozdvižným vozíkem nebo automatickým manipulačním zařízením.

Unifikované rozměry
usnadňují nákladní přepravu a skladování v regálech.

Konstrukce
palety odolávají pádům, nárazům, přejetí vysokozdvižným vozíkem až do hmotnosti 4 tuny.

Nosnost europalet
Nerovnoměrné rozložení zboží (hmotnosti) na paletě 1000 kg Rovnoměrně rozložené zboží (hmotnost) na paletě 1500 kg Rovnoměrně rozložené zboží, celistvé, doléhající celou svou plochou na celý povrch palety 2000 kg.

Využití EUR a EPAL
využívají se ve spedici a transportu zboží a skladování v mnoha průmyslových odvětvích při ukládání zboží. V poslední době je možné sledovat trend, zpracování použitých i nových palet na nejrůznější nejen zahradní nábytek, vyvýšené záhony, truhlíky, odkládací a dekorační police a regály.

Europaleta odpovídá železničním předpisům Mezinárodní železniční unie (UIC) i předpisům European Pallet Association (EPAL) -Evropská asociace palet

Popis a data
Jak EUR tak EPAL je normovaná čtyřstranná s plochou 0,96 m² a s rozměry 1200 × 800 × 144 mm (délka × šířka × výška). Vlastní hmotnost palety je mezi 20–25 kg dle vlhkosti dřeva. Je spojená 78 speciálními hřebíky osazenými dle předpisem stanoveného vzoru. Přísné předpisy jsou kladeny i na výrobní materiál dřevo, vlhkost – suchost, aby se netvořily plísně.

Rozměry palet

 

 

Označení dalších typů palet dle rozměrů:

 • EUR, EUR1 …….. 80 cm × 120 cm
 • EUR 2 …………… 120 cm × 100 cm
 • EUR 3 …………… 100 cm × 120 cm
 • EUR 6 …………….. 80 cm × 60 cm

Použití dle parametrů vlhkosti dřeva:

Vlhkost nad 30% - pro přepravu stavebních materiálů, kovových výrobků, topiva
Vlhkost do 30% - pro přepravu plastových krabic, boxů, zboží, které se nemusí fixovat stretchovou fólií
Vlhkost pod 22% - pro přepravu kartonových a papírových krabic, potravin, léků, logistického zboží

Odlišnosti standardní palety x europalety/EPAL

Hlavní rozdíly: výška, šířka, nosnost, konstrukční prvky Standardní palety lze identifikovat na první pohled, nejsou nikterak označené, nemají zpravidla seříznuté rohy a náběhy na spodní konstrukci desky. Oproti tomu EPAL palety podléhají přísným normám na použité materiály, opracování a výrobu. Takto vyrobené palety jsou opatřeny unikátním kódem výrobce vypáleným do povrchu palety.

Mohlo by se zdát, že paleta není v pravém smyslu ochranný obal, ale to je omyl, díky své základně 1200 x 800 cm chrání zboží proti poškození, především proti nárazům během přepravy a manipulace, stejně tak proti vlhkosti díky své výšce 14,4 cm.

Opravy palet

Palety lze opravovat jen u certifikovaných výrobců, opravy podléhají přísným normám ČSN 26 9107 a ČSN EN ISO 18 613 (269 130), které zabezpečují, aby opravy byly provedeny řádně a kvalitně a tím byly zachovány všechny deklarované vlastnosti palety na nosnost, bezpečnost a funkčnost.

IPPC ošetření pro mezinárodní a zámořskou přepravu

Směrnice ISPM FaO 15 stanovuje požadavky na ošetření dřevěného obalového materiálu včetně palet tak, aby se předešlo převozu a šíření škůdců na těchto materiálech. Takto ošetřená paleta je na prostřední kostce opatřena vypálenou značkou IPPC na obrázku.

Co je IPPC ošetření palet

________________________________________________

Tip

Europalety nejsou většinou používány do ISO-kontejnerů, protože rozměry europalet nevyhovují kontejnerům, které jsou původem z USA, kde nepoužívají jiné délkové míry.

 

Zákaznická linka a email kontakt pro dotazy, pokud je cokoliv nejasné 517 070 025 info@obalnet.cz

 

Vhodné obaly pro přepravu
Vytvořeno30.11.2023
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení