Ochranná známka OBALNET a tip jak nenaletět podvodníkům s ochrannými známkami

Úspěšně jsme prošli schvalovacím procesem u EUPIO – Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví. Po více než pěti měsících příprav a čekání se nám povedlo získat ochrannou známku, platnou pro celou Evropskou unii. Dále jsme ochrannou známku obalnet zaregistrovali v České republice u Úřadu průmyslového vlastnictví.
Získali jsme tak výlučné právo na užívání OBALNET ® na příštích 10 let v ČR i EU. Pro evropskou variantu ochranné známky jsme se rozhodli i z toho důvodu, že nám chodí stále více objednávek ze zahraničí a my máme v plánu rozšíření na Slovensko, do Maďarska a možná ještě dál...

Tím že se na značku vztahuje ochranná známka je chráněna před zneužitím a patří mezi nehmotný majetek firmy. Například, pokud by někdo použil slovo obalnet v rámci svých marketingových PPC systémů, můžeme se efektivně bránit, protože se jedná o zásah do ochranné známky a tu smí používat jen její vlastník.
Na rešerších pro ochranné známky jsme spolupracovali s advokátní kanceláří E-legal, která se věnuje i ochranným známkám a marketingovému právu. Pokud vás tato problematika zajímá doporučujeme jejich článek Jak se bránit, když na Váš brand cílí konkurence.

Se získáním ochranné známky smíme také používat symbol ®, který říká že se jedná o zaregistrovanou ochrannou známku. Jeho umístění není jasně stanoveno, proto jej můžete najít na různých místech – nejčastěji však v pravém horním rohu.

ochranná známka OBALNET

Žádost o ochrannou známku je nepřímo spojena s jednou nepříjemností, na kterou je třeba dát si pozor!
Věděli jste, že s podáním přihlášky k ochranné známce u EUPIO se také dostanete do hledáčku podvodných firem? Tyto sledují seznam podaných žádostí, zveřejněný na stránkách https://euipo.europa.eu/  a žadatelům posílají dopisy s výzvou k úhradě falešných poplatků.

Je dobré vědět, že úřad EUIPO nikdy neposílá žadatelům fyzické faktury či dopisy s žádostí o přímou platbu. Před tímto varuje i na svých stránkách. Pro zajímavost, tyto falešné dopisy nám začaly chodit již 14dní po podání žádosti a trošku nás to zmátlo.

Podvodné firmy mají často velmi podobné logo a liší se jen přehozením písmen či slov v názvu. Pro nováčka v oblasti evropských ochranných známek toto může být nepříjemné překvapení. V tuto chvíli EUIPO eviduje přehled 309 pododvodných firem, na které je třeba si dát pozor. 

Jsme rádi, že se nám povedlo ochranné známky získat a také nenaletět podvodníkům, před kterými nás v budoucnu budou chránit i naše známky.
Rozhodli jsme se s vámi sdílet i naši zkušenost s podvodnými společnostmi, protože je důležité si na ně dát pozor - pokud byste řešili zápis evropské ochranné známky.  

Ochranná známka OBALNET a tip jak nenaletět podvodníkům s ochrannými známkami
Vytvořeno21.01.2022
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení