Neplýtváte obalovými materiály? Balte eco-friendly

Zabalit zboží do nové krabice vyrobené na míru, vyplnit umělými polštářky a oblepit plastovou lepicí páskou. Jednoduché a praktické balení poštovních zásilek. Ale co při jejich rozbalení? Výplně a pásky končí v koších, v lepším případě v tříděných kontejnerech a krabice málokdo znovu využije pro to, aby ji poslal dál. Rádi bychom vám ukázali, že balit se dá i ekologičtěji. Řeč nebude o využívání papírových tašek místo igelitových, ale o eco-friendly balení poštovních zásilek. Jak na to?

ekologické obaly

Chápeme, že záleží na tom, co prodáváte, posíláte a jaké jsou přepravní nároky. Ale máme tu pár tipů, které by alespoň trošku mohly změnit váš pohled na balení a přispět k menšímu plýtvání obalových materiálů a nahrazení těžce rozložitelných plastů recyklovatelnými produkty. Věříme, že příroda se nám odvděčí, budeme-li používat ekologické obalové materiály. Pokud už podobné věci praktikujete, na závěr vám dáme jeden tip.

Začít můžeme hned u krabic, nejběžnějších obalů pro přeposílání zásilek. Kartonové krabice nejsou na jedno použití. Pokud se neroztrhnou příliš těžkým zbožím, nebo nepromáčí, dají se používat opakovaně. Nemusíte tedy nakupovat nové, stačí schraňovat ty, ve kterých vám něco přišlo, nebo pomoct s jejich likvidací těm, komu přebývají.

kartonové krabice

Po vložení zboží do krabice přichází její výplň proti přetřásání obsahu nebo jeho rozbití. Na výběr máte z několika možností. Využít můžete snadno rozložitelné a eco-friendly kartonové proložky a lepenky. Používají se pro skládání zboží na paletách, ochraně při malování, lakování, přepravě, ale kvůli své snadné ohýbatelnosti se s nimi dá obeskládat i zboží v přepravní krabici. Některé kartony jsou přímo uzpůsobené jako hrany a tubusy pro převoz dražšího zboží, skla a elektroniky.

Další možností výplně je fixační a pěnový materiál. Pamatujte, že i fixační tělíska a polštářky se dají používat opakovaně. Navíc je vhodné při nákupu vybírat taková, která jsou šetrná k přírodě. V naší nabídce najdete (kromě normálníhoBIO Flo-Pak. Jsou to malá pěnová tělíska, BIO v jejich názvu znamená, že jsou vyrobená z biologicky odbouratelného materiálu a v přírodě se během krátké doby rozloží.

Alternativou flo-paků jsou fixační výplňové polštáře. Rovněž se dají používat opakovaně a také je v naší nabídce najdete v BIO provedení, tedy bezezbytku recyklovatelné.

ekologická výplň kartonových krabic

Máte naplněno? Tak zbývá zabalit a odeslat. Lepicích pásek najdete na trhu také nepřeberné množství. Ačkoli se zdá, že je to v poměru s velikostí balíku často zanedbatelný prvek, i tady se vyplatí myslet na přírodu. Krabici bez oblepení plastovými páskami lze snadno recyklovat.

Pokud nepotřebujete speciální bezpečnostní nebo extra pevné, vybírejte recyklovatelné papírové pásky, které se aplikují navlhčením (práci ulehčí speciální zvlhčovací strojek) a na kartonové krabici nebo papírové obálce pevně drží. Navíc jsou popisovatelné a potiskovatelné.

ekologické lepení kartonových krabic

Tip! Je vám eko balení zásilek blízké, snažíte se neplýtvat odpadem a myslíte na životní prostředí? Dejte o tom vědět na firemním webu nebo v rámci jiné prezentace. Šetrnost k přírodě je jedním z pilířů tzv. společenské odpovědnosti firem. Uvidíte, jak vaši snahu zákazníci, dodavatelé nebo obchodní partneři ocení.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení