Jak zabalit dárek bez izolepy?

Lepicí páska umí při balení dárků usnadnit práci, na vzhledu ale nepřidá, spíš naopak. Zabalte letos všechny dárky bez izolepy jako profesionál, ať jsou stejně krásné uvnitř i navenek. Poradíme vám, jak na to.

Balte do kvality

Balení dárků bez izolepy vám usnadní použití kvalitního balicího papíru. Atraktivní potisk nestačí – levné balicí papíry se sice tváří výhodně, při samotném balení ale zjistíte, že za ušetřené peníze nestály. Nedrží, trhají se v rozích a potisk se lehce odře. Než dárek doručíte tomu, komu je určený, bude vypadat, jako byste ho schovávali v nacpané skříni celý rok.

Kvalitní vysokogramážní balicí papír je pevný, takže po ohnutí zůstane tam, kde ho potřebujete mít, netrhá se, dobře se s ním pracuje a kvalitní provedení je vidět i navenek. A přesně takový papír potřebujete, pokud se chystáte balit bez izolepy. Hitem posledních let je balení do balicího papíru v přírodní barvě, který si pak ozdobíte podle vlastní fantazie pomocí tiskátek, nápisů nebo vlastních kresbiček. Personalizovaný balicí papír přidá například osobnímu dárku k výročí nový rozměr.

Na tvaru záleží

Nejlépe se balí pevné dárky v pravidelném tvaru  čtverce nebo obdélníku, jako jsou například knihy. Jestli se na balení dárků bez lepicí pásky chystáte poprvé, nepouštějte se do rizika a u ostatních dárků si pomozte použitím papírové krabičky. Nepoužívejte ale použité, potištěné nebo popsané krabice, tím shodíte celkový dojem. Objednejte si papírové krabičky v různých velikostech, nejlépe je ještě doplňte o hedvábný papír a uvidíte, že váš dárek bude vypadat luxusně ještě před samotným rozbalením, a navíc si ušetříte spoustu práce s balením nepravidelných a měkkých dárků (například ponožky nebo spodní prádlo).

Inspirujte se v Japonsku

Určitě jste slyšeli o origami. Práci s papírem zvládají Japonci na jedničku. A to platí i o balicím papíru. Na internetu najdete stovky videí, které vás balicím procesem provedou. Vždycky ale budete potřebovat jen dárek, kvalitní balicí papír, nůžky a vlastní ruce.

Tip: Ještě vám chybí to nejpodstatnější – dárek? Dárek pro kohokoliv a k jakékoliv příležitosti můžete vybrat v obchodě Balabim.cz.

Nejprve si ustřihněte balicí papír v takovém rozměru, který pokryje všechny strany dárku a bude lehce přesahovat na výšku. Konkrétní rozměr záleží na rozměrech a výšce baleného dárku. Nejen že nebudete zbytečně plýtvat balicím materiálem, ale také se vám bude mnohem lépe pracovat, když se vám pod rukama nebudou motat zbytečné cáry papíru.

Dárek si umístěte přesně na střed připraveného balicího papíru, ohněte spodní část papíru přes dárek a nehtem několikrát přejeďte vzniklou hranu. To samé opakujte na horní i obou bočních částech zepředu i zezadu. Teď můžete dárek na chvíli odstranit a všechny hrany, které vidíte na papíře označené, znovu přehněte a důkladně přejeďte nehtem, aby byly opravdu ostré. Potom budete už jen ohýbat papír podle přiloženého videonávodu, abyste dosáhli perfektně zabaleného dárku bez jediného kousku izolepy.

Chcete se pustit do balení dárků bez izolepy, ale nemáte dost balicího papíru a krabiček? Tento i další obalový materiál najdete na našem e-shopu.

Jak zabalit dárek bez izolepy?
Vytvořeno31.10.2022
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení