Jak vyrobit vánoční dekorace z papíru?

Advent, zima a dlouhé večery nás lákají k tematické výzdobě domu, bytu, obýváků nebo třeba dětského pokoje. Nemusíte kupovat drahé lesklé ozdoby, abyste si mohli vyzdobit interiér do vánoční atmosféry. Často vám stačí kousek papíru libovolné barvy, nůžky, barevný fix, korálky, knoflíčky, flitry, mašličky nebo motouzky a veselá zimní výzdoba je na světě.

Do jejího tvoření se nemusíte pouštět sami, hrátky s papírem a nůžkami milují hlavně děti. Tipy na vánoční ozdoby přinášíme i s návody, takže se můžete hravě pustit do práce.

Jak vyrobit vánoční papírové řetězy

Klasika, kterou si každý z nás vyzkoušel snad už v mateřské školce. Možná právě pro své nostalgické vzpomínky jsou vánoční papírové řetězy tolik oblíbené a jejich tvoření je zábava pro každého. Až se do jejich výroby pustíte, buď můžete přesně rozměřit archy barevného papíru a nařezat stejně dlouhé i široké pásky, nebo nechte dětem volnou ruku a dovolte jim nastříhat si proužky od oka. Pak stačí z počátečního pásku slepit krajové oko. Další potom přidáváte tak, že papírový pásek provlečete a lepidlem zase spojíte v další dílek řetězu. Tak schválně, kdo u vás doma zvládne za dvacet minut slepit delší řetěz?

řetěz z papíru

Jak vyrobit papírové vánoční vločky

Vločka v okně je další typický dětský symbol Vánoc. Přitom na ní není vůbec nic složitého. Stačí čtverec papíru libovolné velikosti (podle toho, jak chcete, aby byla vločka velká) a barvy. Papír přeložte v úhlopříčce čtverce přesně na polovinu, čímž získáte rovnoramenný trojúhelník. Trojúhelník přehněte podle osy na polovinu. Po té si nejdelší stranu rozděltě slabě tužkou na tři stejné díly a oba body spojte se spodním vrcholem (jako na obrázku č. 3). Potom přeložte pravou stranu trojúhelníku tak, aby její strana přesně kopírovala narýsovanou čáru v druhé polovině trojúhelníku. Pak skládanku otočte právě přeloženou částí trojúhelníku do podložky a stejně ohněte z této strany druhou část trojúhelníku – aby její strana kopírovala hranu přeložení předchozího skladu, čímž vznikne skládanka jako na obrázku 5. Potom přečnívající rohy odstřihněte v místě, kde je na obrázku 5 slabě nakreslená čára.

vločka z papíru

A pak už může začít vlastní tvoření vločky. Vystřihujte trojúhelníčky, kolečka, vlnky, ale dávejte pozor, ať nepřestřihnete skládanku v celé šířce, aby se nerozpadla. Až bude vystřižených ozdob dostatek, rozložte vločku a podívejte, co krásného zimního se vám podařilo vytvořit. Ručně dělanou „sněhovou“ dekorací si můžete ozdobit, okno, dveře, nábytek v dětském pokoji nebo rovnou vánoční stromeček.

vyrábění vánoční hvězdy z papíru

Jak vyrobit vánoční dárečky

O výrobě vánočních dárků tu možná nebude řeč, tak jak si myslíte. Nebudeme balit nic pod stromeček (protože tipy na to, jak originálně zabalit mikulášské nebo vánoční dárky najdete v jiném z našich článků), ale budeme dělat dárkovou výzdobu. Celý advent přece můžete mít třeba na chodbě, v obýváku nebo v kanceláři malý nazdobený stromeček nebo vázu s větvičkami a kolem rozesetou kupu malých dárečků. Na jejich výrobu použijte malé krabičky nebo jiné nepotřebné předměty, které se snadno obalí ozdobným balicím papírem nebo šedákem. A pak už to znáte, zabalit, zalepit, převázat hezkou mašličkou, zasunout papírovou vločku, větvičku nebo sušený plátek pomeranče a dárečky nejen že vyzdobí, ale také provoní byt.

vánoční dárky na ozdobu

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení