Jak vybrat lepicí pásku na kartonové krabice a papírové obaly?

Na trhu existuje několik základních druhů lepicích pásek, které se liší podle typu použitého lepidla nebo materiálu, ze kterého jsou vyrobené. V tomto článku se zaměříme na to, jaké pásky jsou vhodné na kartonové krabice a na balicí papíry. Tedy k běžnému balení zásilek.

lepicí pásky na krabice

Pokud je u vás samozřejmostí každodenní expedování několik (stovek, desítek) objednávek, nemusíme vám připomínat, jak moc je důležité šetřit čas i materiál a pracovat efektivněLepicí pásky jsou jednou z možností, jak rychle uzavírat kartonové krabice nebo balit zásilky do jiných papírových obalů. Nezbytností je využívání zavírače kartonů, s nimiž nebudete muset zápasit s hledáním konce pásky nebo stříháním kusů lepivých proužků.

Pásky s akrylátovým lepidlem

Nejčastěji používané jsou klasické pásky s akrylátovým lepidlem. Lepidlo je vyrobeno z vodourozpustné akrylátové disperze. Pásky mají vysokou lepicí sílu a jsou odolné vůči teplotámUV záření a oxidaci. Pásky doporučujeme využívat pro balení spíše lehčích zásilek. Odvíjení pásky je poměrně hlučné (výjimkou jsou lepicí pásky s tichým akrylem, které jsou naopak tiché a nenápadné). Při lepení je vhodné přitlačit pásku na karton, aby lépe přilnula.

Může vybrat pásky v barevném provedení, hodí se například pro odlišení křehkého zboží, identifikaci zásilek nebo baleného zboží a podobně. Dalším typem jsou speciální malé kancelářské „izolepy“ – ty se hodí k lepení obálek a dalších drobných psaní, poukazů nebo jiných malých papírových ploch. Akrylátové pásky není vhodné používat na zásoby nebo zásilky, které budou vystavené teplotě pod 0 °C.

Hotmelt lepidlo

Toto lepidlo je vyrobeno ze syntetického kaučuku. Při normálních teplotách má velmi vysokou přilnavost a lepivou sílu. Svoje vlastnosti si zachovává i při použití v nízkých teplotách. Nevýhodou je to, že tuto pásku nelze z kartonu odstranit bez jeho poškození. Pásku s tímto lepidlem můžete použít ke skladování krabic v náročnějších podmínkách. Dlouhodobé sluneční záření ale snižuje lepivý účinek. Při odvíjení jsou pásky s hotmelt lepidlem středně hlasité.

lepicí pásky

Solvent lepidlo

Lepidlo se vyrábí rozpuštěním přírodního kaučuku v rozpuštěném organickém lepidle. Někdy se mu také říká zjednodušeně kaučuk. I pásky s tímto lepidlem najdete v kategorii běžných pásek. Jejich výhodou je vysoká lepivost i na mrazu, vlhku nebo mírně znečištěných površích. Páska není příliš hlučná při odvíjení. Na druhou stranu je ale náchylné k příliš vysokým teplotám a UV záření. Tyto pásky nejsou vhodné na kartonové krabice určené k dlouhodobému skladování.

Papírové pásky

Ekologické a zároveň dobře přilnavé. Další možností jak zavírat krabice a kartony jsou lepicí pásky vyrobené z papíru. Pásky jsou recyklovatelné, navíc ekonomicky výhodné. Před jejich přilnutím je potřeba je navlhčit. Při větší spotřebě doporučujeme pořídit zvlhčovací strojek.

Pokud chcete, aby lepicí pásky kromě funkčnosti také reprezentovaly vaše zásilky, můžete využít naši nabídku individuálního potisku.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení