Jak vybrat kartonovou krabici pro jednoduché a rychlé balení?

Neposílejte vzduch

Jednou z nejčastějších chyb, kterých se majitelé, potažmo zaměstnanci e-shopů dopouštějí, je nevhodná velikost krabice. Zákazníci si potom v recenzích stěžují, že jim zboží přišlo v balení, do kterého by se jejich objednávka vešla nejméně třikrát. V době, která dbá na ekologii a plýtvání je společensky neakceptovatelné, jde nejen o zbytečné vyhazování peněz a materiálu, ale také o krok, který může vést k odlivu zákazníků.

Samozřejmě je jednodušší objednat univerzální velikost a typ krabice v obrovském množství a potom už jen balit a balit. Kromě výše zmíněné nespokojenosti zákazníků s tím, že musí likvidovat nadměrné kusy kartonu, však navýšíte také náklady, a to nejen na krabice, ale také na výplňový materiál, který do krabice musíte přidat, aby zboží k zákazníkovi dorazilo ve stejně perfektním stavu, v jakém jste je odeslali.

Zapomeňte proto na univerzální řešení a sledujte velikost objednávek. Brzy zjistíte, co a v jakém množství se nejvíce objednává. Na základě zkušeností potom můžete objednat takové rozměry krabic, které využijete nejčastěji.

Tři, nebo pět vrstev?

Máte jasno v rozměrech kartonových krabic? Skvělé. Ještě vás ale čeká jeden výběr. Jde o množství vrstev kartonu klopových krabic. Nejčastěji se setkáte s nabídkou krabic v třívrstvém a pětivrstvém provedení s různými stupni pevnosti. Třívrstvé klopové krabice a boxy z vlnité lepenky se hodí pro lehčí a odolnější zboží. Jsou levnější, ale zároveň náchylnější k protržení, nehodí se proto k zasílání dražších zásilek a zboží s vyšší hmotností.

Oproti tomu je zbytečné používat dražší pětivrstvé kartonové krabice k odesílání zboží s minimální hmotností, jako například oblečení, deky nebo plyšové hračky pro děti. Využijete je ale na elektroniku, knihy, porcelán a podobné zboží vyžadující maximální odolnost obalu. Pětivrstvé lepenky nabízí nejen vyšší odolnost, ale splňují i požadavky na střední zátěž. Všechny naše klopové krabice odpovídají standardům FEFCO 0201.

Perfektní stav doručeného zboží nezaručí jen krabice, věnujte proto pozornost i dalším aspektům, které ovlivní odolnost balení a tím i neporušenost zásilky. Samozřejmostí je například využití vhodné výplně – jen tak ochráníte vaše zboží v maximální možné míře.

Jak vybrat kartonovou krabici pro jednoduché a rychlé balení?
Vytvořeno16.06.2022
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení