Jak složit kartonovou krabici?

Papírové krabice jsou praktickým a ekologickým pomocníkem pro skladování, ale hlavně přepravu věcí a zboží. Protože ale složené krabice zabírají spoustu místa, je běžně k dostání seskládaný a upravený karton, ze kterého bude po pár rychlých krocích hotová krabice, až ji budete potřebovat.

Na některé typy papírových krabic si připravte i lepicí pásku a nůžky (nebo odvíjecí zavírače kartonů, které urychlí práci). Krabice na poštovní zásilky složíte i bez izolepy. Novinkou v naší nabídce mezi zásilkovými obaly jsou krabice se samosvorným dnem z třívrstvé lepenky opatřené dvěma lepicími pásky pro opakované uzavření.

Základním pravidlem při skládání krabic je to, že nikdy nepoužíváme nůž ani nůžky pro ohýbání jednotlivých klop. Všechny krabice na sobě mají dostatečně naznačená a prolisovaná místa ohybu předurčená k zalomení. Kdybyste si ještě pomáhali ostrým předmětem, riskovali byste rychlejší odtržení a rozpadnutí krabice.

typy krabic

Ačkoli je na obrázku několik typů krabic, můžeme jejich skládací postup rozdělit na dva druhy. U obou platí to, že prvním krokem je pečlivé zohnutí všech naznačených částí, aby se vám s nimi lépe manipulovalo, a krabice začínala dostávat tvar. Všechny klopy ale přehýbejte pouze do úhlu 90° (ne víc), ať je příliš nerozvikláte.

Ke skládání prvního typu (tzv. klopových krabic) si připravte kromě kartonu na 3vrstvé nebo 5vrstvé krabice také lepicí pásku. Tyto krabice jsou tvořené z čtvercového nebo obdélníkového těla a čtyř klop na horní i spodní straně. Nejprve se soustřeďte na první stranu krabice. Ohněte do pravého úhlu její kratší protilehlé klopy a následně na ně přihněte i delší. Přidržte je u sebe a lepicí páskou (nejlépe v odvíječi) spoj několikrát po celé délce přelepte. Bude to dno krabice, takže je potřeba, aby pořádně drželo. Máte slepeno? Můžete krabici naplnit obsahem. Pro její uzavření použijte opět lepicí pásku. Čeká-li balík dlouhá cesta poštou, je dobré jej ještě převázat provázkem. Snadněji se ponese a v případě roztržení krabice alespoň částečně udrží obsah.

Krabici lze složit i bez lepicí pásky, proplete-li jednotlivé klopy na střídačku mezi sebou. Takto složená krabice ale nebude příliš pevná. Hodí se pouze pro uzavírání krabice, ze které často přendáváme věci, a nevyplatí se ji pokaždé přelepovat páskou.

3vrstva klopová krabice

Návod na skládání poštovních krabic z papíru

Druhým typem jsou jednodílné krabice poštovního typu, u jejichž skládání nebudete potřebovat izolepu vůbec. Tyto krabice na sobě mají prolisy a otvory, které udrží všechny její části pohromadě. Zase platí, že je dobré pozohýbat si klopy, které jsou oddělené prolisovanou čárou značící místo ohybu.

zásilková krabice

Pak zvedněte malé klopy (č. 1) a položte je spodní delší hranou (má vykrojený kraj) na základový obdélník vyznačený zeleným obrysem. Protože je víko krabice pevně připojené, ohybem je odkloňte dozadu, ať nezavazí při práci. Potom zvedněte a přehněte přes klopy č. 1 klopy č. 2 a jejich spodním výstupkem je zasuňte do připraveného otvoru v základovém kartonovém obdélníku.

Naplňte krabici předmětem, který chcete odeslat, a pokud je křehký nebo je kolem něj moc místa, použijte fixační materiál či ochranné prvky. Až bude hotovo, zavřete krabici tak, že přiklopíte víko. Jeho boční klopy (č. 3) vložte dovnitř základového obdélníku a krajové klopy pásku (č. 4), který bude kopírovat čelo krabice, vsuňte mezi boční klopy krabice.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení