Jak si doma vyrobit úložné boxy z krabic?

Rádi tvoříte a zároveň přemýšlíte nad tím, jak si zorganizovat pracovní dokumenty, noviny a časopisy, šití, dětské hračky, psací potřeby, pomůcky na vyrábění a kutění, léky, krabičky s čajem, sáčky s kořením nebo kosmetiku a voňavky? S organizací domácnosti pomohou úložné boxy a krabice. Můžete si sice koupit plastové organizery v obchodě, ale větší radost budete mít z vlastnoručně vyrobených přihrádek a boxíků. Navíc si je můžete vyzdobit tak, aby se vám líbily, nebo je sladit s ostatním vybavením interiéru.

krabice na výrobu úložných box

Co budete k výrobě úložných boxů potřebovat?

Krabice – můžete je nasbírat v obchodech od vyprodaného zboží, od zásilek, které vám přišly, nebo si koupit nové nepomačkané. Velikost krabic záleží na vás a na tom, kam je budete chtít umístit. Aby se například do poličky vešly dva nové boxy vedle sebe nebo aby úložná krabice pasovala přesně do poličky. Na drobné věci, například šicí potřeby, kosmetické pomůcky nebo dívčí poklady můžete jako organizer použít i dortové krabice, které mají praktické příklopné víko.

Tapetu, látku nebo balicí papír (šedák nebo barevný) – zkrátka to, čím budete chtít krabice potáhnout.

Knoflíčky, motouzky, mašličky, krajky a další ozdoby.

Lepidlo, nůžky nebo zalamovací nožík, štětec na lepidlo, fix a kolíčky.

úložné boxy z krabic

Hurá do práce

Čím začít? Tím, že si naměříte podle povrchu krabice látku, papír nebo tapetu tak, aby se vám karton hezky potáhnul. Vždy začínejte ode dna, kde nebude vidět překrývání nalepované vrstvy, na bočních stranách si dejte záležet a papír, látku nebo tapetu dotáhněte přes horní okraj až dovnitř krabice. Je jen na vás, jestli skončíte těsně pod okrajem, nebo si líbivým vzorkem potáhnete i vnitřek krabice. Lepidlo si na podklad nanášejte štětečkem, abyste dotáhli rovnoměrného rozetření. Používejte lepidla vhodná na takový materiál, který jste si k potahování zvolili.

Dno můžete zpevnit dalším na míru vyřezaným kartonem, který také potáhnete látkou, papírem či tapetou, nebo si do boxu uháčkovat či uplést měkkou vložku. Než zaschne lepidlo, přichytněte si v záhybech potah kolíčky, aby k podkladu lépe přilnul a neodchlipoval se. Pokud má krabice víko, potáhněte je stejným způsobem.

Látku, papír nebo tapetu, které nyní daly celé krabici konečně stylový šmrnc, můžete dozdobit, čím je libo. Skvěle vypadají například krajky, mašličky nebo knoflíky. Pokud jste potáhli jednobarevnou látkou nebo papírem, můžete vzít fixy, tiskátka, flitry, výstřižky nebo další kreativní potřeby a nevýrazný obal rozveselit.

Máte-li interiér zařízený do rustikálního a přírodního stylu, nepotahujte krabici, ale dejte jí jutový vzhled. Začněte v některém ze spodních rohů krabice, potřete spodní část krabice lepidlem kolem dokola a přilepujte provázek v pravidelných řadách těsně na sebe. Lepidlo nanášejte vždy pouze na kousek, který stihnete potáhnout dřív, než zaschne.

úložné boxy do interiéru

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení