Jak originálně ozdobit dárkovou obálku?

Dostat v dnešní době dopis v obálce je vzácné. Dostat dopis v ozdobné obálce pak skoro rarita. Proč nepopustit uzdu vaší kreativitě a neudělat radost vašim blízkým tím, že jim tentokrát nepošlete na narozeniny nebo k Vánocům jen obyčejnou textovku? Vybrali jsme pro vás několik způsobů, jak ozdobit dárkovou obálku (nejen) s penězi k narozeninám či ke svatbě.

Chcete-li to vzít pěkně od podlahy se vším všudy, přečtěte si náš návod jak vyrobit papírovou obálku nebo si vyberte podle vašich preferencí v naší nabídce.

Květina se na dárkových obálkách hodí pro každého

Když máme připravenou papírovou a nejlépe jednobarevnou obálku, můžeme se pustit do práce. Nejprve se vrhneme na její přední stranu. Potřebovat budeme lepidlo na papír, vylisovanou květinu, motouzek, kousek krajky nebo mašličky, štěteček a obyčejnou tužku.

Tužkou si zlehka rozvrhneme, co chceme kam umístit. Hlavním prvkem si stanovte vylisovaný květ a na jeho umístění si dejte záležet. Bude hlavním prvkem celé přední strany. K němu potom naaranžujte ostatní ozdoby, které vám budou do kompozice zapadat. Originálně působí pásek krajky v kontrastové barvě s obálkou, mašlička nebo ornamenty vytvořené z motouzku. Až budete s rozložením spokojení, všechny prvky opatrně přilepte. Lepidlo nanášejte malým štětečkem, ať si neušpiníte prostory, které budou zůstávat prázdné – nehezky by se potom leskly.

výzdoba obálky květinou

Obálku s penězi zapečeťte

Originální ozdoba bude slušet i zadní straně dárkové obálky. Pečeť je historicky významný prvek předávání písemností, který už se dnes tak moc nenosí – o to víc překvapí, a navíc je to jeden ze způsobů, jak můžete originálně darovat peníze. Obdarovaný pozná, že je první, kdo zapečetěnou obálku otevírá. Potřebovat budete pouze rozehřátý vosk, větší bramboru a nožík.

Bramboru rozřízněte na poloviny. Následně do jedné z nich vyřežte motiv, který chcete, aby na pečeti byl. Požadovaný tvar musí zůstat vystouplý, nepotřebné okraje kolem něj odřežte. Vyřezaný motiv obtiskněte do rozehřátého vosku nakapaného do míst, kde se obálka zavírá. Jakmile vosk ztuhne, máte hotovo.

Pozor na pošťáky

Budete-li vámi ozdobenou schránku s přáním posílat poštou jako dopis, myslete na to, že bude napěchovaná v pošťácké brašně a není zde tedy prostor pro plastické varianty zdobení.

Místo pečeti doporučujeme vystřihnout kolečko z papíru jiné barvy než je obálka a daný tvar vystřihnout do středu papírového kolečka. To pak můžete nalepit na spoj, ve kterém se obálka zavírá. Vylisovanou květinu můžete zase přelepit průhlednou lepicí páskou, aby cestu k adresátovi přestála bez újmy.

Voňavý tip: Pokud chcete, aby ozdobená obálka nejen hezky vypadala, ale i krásně voněla, nastrouhejte do ní pár pilin z mýdla vaší oblíbené vůně.

výzdoba poštovní obálky

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení