Triky, jak lepit a balit krabice

Pokud vlastníte e-shop nebo jen příležitostně zasíláte balíčky, jistě jste stáli před problémem, jak krabici se zbožím zabalit co nejefektivněji, abyste neplýtvali materiálem, ale zároveň aby vaše zboží dorazilo ke koncovému zákazníkovi v jednom kuse a pokud možno v nepoškozeném obalu.

Dnes si představíme profesionální triky, které by každý majitel e-shopu měl znát, aby se vám krabice balily snadno, rychle a zároveň ekonomicky. Lepení krabic pomocí lepicí pásky je totiž otázky techniky, nikoliv množství. Tak pojďme na to.

 

Tři způsoby lepení krabic

V podstatě existují tři základní způsoby lepení, pomocí nichž bezpečně uzavřete krabici se zbožím s minimálním množstvím použitého materiálu.

Pro lehké balíky do 20 kg a k převozu na kratší vzdálenosti se využívá tzv. uzávěr ve tvaru U, kdy vedete lepicí pásku pouze jedním směrem. Uzávěr U a L se hodí pro středně těžké balíky s hmotností do 40 kg pro delší skladování či přepravu. Zde dojde k omotání krabice lepicí páskou ze dvou stran. Nejpevnější je pak uzávěr ve tvaru H, který doporučujeme využít pro objemné a těžké zásilky s hmotností nad 40 kg, které se chystají na dalekou cestu, nebo je hodláte dlouhodobě skladovat.

Je třeba zmínit, že nejde jen o správně zvolený typ uzávěru, ale také o vhodně zvolenou lepicí pásku do daných klimatických podmínek. V naší nabídce najdete klasické lepicí pásky z polypropylenu, přičemž jednotlivá lepidla na pásce určují účel a prostředí, ve kterém mají být pásky použity.

Akrylové lepidlo má vysokou lepicí sílu, je odolné vůči vysokým teplotám, UV záření a oxidaci. Hotmelt lepidlo ze syntetického kaučuku má při běžných teplotách velmi vysokou lepicí sílu a jeho vlastnosti zůstávají na vysoké úrovni i v nižších teplotách. Solvent lepidlo je vyrobeno z organického kaučuku, má velmi vysokou lepicí sílu v mrazu či vlhku, je ovšem náchylné vůči vysokým teplotám a UV záření.

Usnadněte si práci odvíječem lepicí pásky

Odvíječe lepicích a balicích pásek vám ušetří spoustu času i energie nejen při balení zboží, zároveň vám dopomohou k optimálnímu uzavření balíků. Díky ostrému noži vám praktické zavírače kartonů výrazně usnadní práci s lepicí páskou. Ruční odvíječe napomáhají snadné aplikaci lepicí pásky, aby vám šla práce rychle od ruky

Mezi další pomocníky ve skladu či na prodejně pak patří zejména odvíječe stretch fólií, gumičky, nože a nůžky či motouzy a provazy. V naší nabídce všechen tento sortiment najdete pěkně pohromadě, takže můžete váš sklad vybavit pohodlně na jednom místě. A pokud potřebujete poradit, jak efektivně balit balíky právě ve vašem provozu, neváhejte se na nás obrátit. Rádi vám poradíme ideální řešení přímo pro vás.

Triky, jak lepit a balit krabice
Vytvořeno20.12.2022
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení