Jak balit zásilky, aby se při přepravě nepoškodily?

Nejen, ale obzvlášť před Vánoci zabalíme všichni několik desítek, v případě e-shopů několik tisíc balíků během pár týdnů. Tyto balíčky a zásilky se k adresátům dostanou přes strastiplnou cestu, kdy se budou krčit mezi hromadami ostatních zásilek, přes třídící pás a taky možná přes zběsilé jízdy nestíhajících dopravců snažících se zvládnout vánoční shon. I když víme, že často není čas ani na pečlivé balení zboží, sepsali jsme pár zásad (nejen) pro hromadné balení zásilek, abyste se vyhnuli reklamacím za rozbité nebo jinak poškozené výrobky.

Jak balit zásilky, aby se při přepravě nepoškodily

Krok po kroku vás provedeme tím, co budete při balení zboží potřebovat, a podle jakých parametrů vybrat tu nejlepší variantu. Nejen pro to, aby se zboží v balících nerozbilo a dorazilo k natěšeným a nedočkavým zákazníkům ve stavu, v jakém má, ale taky aby z balení nezůstaly kopy nerecyklovatelného materiálu, který zaplní popelnice a smetiště. Na krabice nebo lepicí pásky si u nás navíc můžete nechat natisknout logo firmy, čímž si budete nejen budovat jméno značky, balíčky budou navíc vypadat profesionálně.

Bez čeho se při balení zásilek neobejdete:

Kartonová krabice: vybírejte vrstvy i rozměr

Pro balení poštovnívh zásilek jsou nejčastěji používané 3 vrstvé nebo 5 vrstvé kartonové krabice. Počet vrstev určuje jejich pevnost. Třívrstvé krabice se hodí pro menší a lehčí materiálDo pětivrstvých balte těžké, křehké a citlivé zboží. Kromě těchto klasických krabic s klopou nebo bez ní můžete využít poštovní a zásilkové krabice unifikované na rozměry požadované Českou poštou.

U všech krabic najdete po rozkliknutí produktu nebo na náhledovém obrázku podstatné parametry – často se ptáte na vnitřní rozměry krabice, zda je hnědo-bílá, bílo-hnědá nebo hnědáváhu zboží, které krabice unese a na počet vrstev.

3 vrstvá lepenková zásilková krabice 5 vrstvá klopová krabice

Pokud máte další dotazy, které u jednotlivých produktů nenajdete, kontaktujte nás (na telefonu +420 517 070 026 nebo na emailu info@obalto.cz). Na krabice také zařídíme potisk logem nebo jiným motivem. Schválení návrhu, potisk a doručení bude rychlejší, když nám zašlete návrh loga nebo motivu, které byste na krabice chtěli natisknout.

S fixačními tělísky a vzduchovými polštáři bude zboží jako v bavlnce

Při výběru velikosti krabice je potřeba počítat s dostatečným prostorem na vnitřní polstrování. Dopravci doporučují vystlat balík s křehkým obsahem nebo elektronikou minimálně 5 centimetrů od okraje. Čím tento prostor zaplnit, aby rychle nenaskakovala váha a tím i cena poštovného? Fixačními tělísky vzduchovými polštáři.

pěnová tělíska pěnové polštářky

Tato výstelka zajistí zboží ochranu proti rozbití a zmírní otřesy při manipulaci. Pěnová flo-pak tělíska díky svému malému rozměru vyplní měkkým bezpečným materiálem každé volné místečko. Větší fixační polštářky nafouklé vzduchem zase ochrání zboží kromě kartonové krabice i po obvodu balíku. Výhodou těchto ochranných prvků je nejen to, že se dají použít opakovaně, ale také jsou vyrobené z plně recyklovatelného materiálu, takže nevytváří nerozložitelný odpad, který by znečišťoval životní prostředí. Jak se vzduchové polštářky nafukují, jsme vám představili v návodu na balení křehkého zboží?

Pokud posíláte více předmětů, které je nutné udržet od sebe, aby se nepřelomily, zboží, kde je potřeba dávat pozor na hrany, nebo různě zaoblené sklo, pomůžou vám s ochranou v natěsnané zásilce ochranné pěnové profily vyráběné v několika variantách pro dokonalou bezpečnost konkrétních typů zboží. Hrany a rohy můžete při přepravě chránit také speciálními rohovými nebo hranovými tvary kartonu. Takové zboží doporučujeme přepravovat v kartonových boxech určených na palety.

papírové boxy na paletu

Vloženo? Tak zalepit a převázat

Máte-li vloženo a vystláno, zbývá udělat z krabice balík. Klopy a místa, kde by se mohla krabice otevřít nebo roztrhnout, je potřeba zafixovat lepicí páskou. Nemusíte používat jen klasické průhledné kancelářské pásky.

Vždycky pamatujte na to, že by páska měla být dostatečně široká vzhledem k velikosti balíku a jeho klop. Pro označení křehkých nebo jinak specifických zásilek doporučujeme použít pásky s potiskem, které dopravce a doručovatele upozorní například na křehkost balíku. Pokud chcete mít jistotu, aby zákazníkovi přišlo zboží, do jehož obalu se nikdo nedobýval, použijte bezpečnostní pásky.

křekhé lepicí páska papírová lepicí páska

U našich zákazníků je poslední dobou také oblíbený vlastní potisk na pásky. Ten zajišťujeme mimo jiné na hnědé papírové pásky. Tiskařskou barvou je většinou černá, která kontrastuje s podklademNejnižší možné množství pro odběr papírových lepicích pásek s vlastním potiskem je 720 ks.

Každý správný balík by měl být také převázaný pevným motouzkem. Provázek nejen že zabezpečí, aby držel celý balík pohromadě, ale také se díky němu s krabicemi lépe manipuluje.

balení balíku

Na závěr tu máme pár obecných zásad, které doporučují všichni dopravci:

1. Nikdy nesvazujte nebo neslepujte více balíků k sobě. Cestou by se mohly rozpadnout a druhý balíček by zůstal bez adresy.

2. Používejte pevné pásky i motouzky.

3. Zboží balte jen do krabice, která by unesla větší zátěž, než jakou do ní dáváte.

4. Nepoužívejte staré krabice, které by se mohly při přepravě rozpadnout.

5. Pokud posíláte zásilku v již použité krabici, přesvědčte se, že na ní nikde nezůstala původní stará adresa příjemce.

6. Nikdy na balík nepište, co je uvnitř.

7. Vyplňujte ve formulářích, podacích lístcích nebo dobírkových složenkách všechno, co je potřeba. Ušetříte tím čas a práci sobě i dopravním společnostem.

8. Při nedodržení zásad konkrétního dopravce u něj nemůžete službu reklamovat.

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení