Jak balit a posílat oblečení?

Čisté, nepomačkané a voňavé. Takové chtějí zákazníci dostat oblečení, objednají-li si ho přes internetový obchod nebo vyberou z druhé ruky. Jak nové kousky do příjemcova šatníku zabalit, aby se při přepravě nepoškodily a na určenou adresu dorazil úhledný balíček? Ať už posíláte pár kousků týdně nebo expedujete několik stovek zásilek denně, vždy přitom musíte myslet na zákazníka a jeho první dojem.

 

Základem je, aby bylo všechno oblečení hezky poskládané. Přehyby tam, kde mají být, přiložená visačka a žádný zmačkaný chuchvalec. Navíc z hygienických důvodů vypadá lépe když má každý kousek vlastní obal. Stačí papírový nebo tenký plastový sáček. Pokud máte e-shop s oděvy a chcete svým zákazníkům tak trošku nadbíhat, nechte si vyrobit malá mýdla, která když k oblečení přibalíte, během přepravy hezky provoní celou zásilku a později i šatní skříň.

 

Jak a v čem oblečení poslat

Zásoby oblečení kusově složené v obalech můžete snadno skladovat v určených prostorách, kde je budete mít připravené k expedici, jakmile budou chodit objednávky. K označení připravených balíčků použijte etikety nebo samolepicí štítky, abyste se ve svých zásobách později vyznali.

Na jejich odbavení doporučujeme používat papírové krabice. Jsou ekologické, opakovaně využitelné a skladné. Navíc existují krabice vhodné pro opakované uzavírání, abyste mohli vašim zákazníkům nabídnout jednoduché a pohodlné vrácení zboží. Pro standardizované velikosti balíků vybírejte různě velké zásilkové krabice.

Menší zásilky několika kousků oblečení se vejdou do „měkkých balíků“ – plastových obálek na textil, které mají lepicí pás na snadné uzavření a jsou dostatečně pevné, aby ochránily oděvy při běžném způsobu přepravy. Naopak na větší zásilky se vám budou hodit kartonové krabice z třívrstvé lepenky.

 

Na co si dát při balení oblečení pozor

Protože je oblečení lehké, nemá ostré hrany ani se nerozbije, můžete jej prostě zabalit do šedáku a udělat z něj klasický balíček. Pozor ale na to, že balicí papír není příliš pevný, aby odolal ostrým předmětům, ani voděodolný, aby se nerozmočil.

Pokud posíláte oblečení, které se špatně žehlí nebo není doporučeno jej žehlit vůbec, či bundy a kabáty s teplou a vycpanou podšívkou, nesnažte se ušetřit na poštovném za co nejmenší balíček. Naopak použijte větší krabici s pevnou konstrukcí. Není totiž nic horšího, když vám jako zákazníkovi přijdou šaty z jemné látky poseté flitry nebo korálky plné přehybů a zmačkanin a vy je nemůžete vyžehlit, pokud nechcete látku propálit. Také dejte pozor na ušpinění. Se samotnými kousky oděvů manipulujete čistýma rukama nebo nejlépe v rukavicích. Ať nemáte na všem zboží mastné fleky nebo nechtěné barevné ozdoby.

Trendem poslední doby je posílat zásilky v ekologických obalech a s logem prodejce, drobným dárkem pro příjemce nebo milým vzkazem zákazníkovi.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení