EURopaleta - fenomén transportu

 

 

Distribuce ČESKO

Výroba obalového materiálu na zakázku a fólií s potiskem - poptávkový formulář pro Českou republiku:
https://www.obalnet.cz/zakazkova-vyroba/

Distribúcia SLOVENSKO

Výroba baliaciho materiálu na mieru a fólie s potlačou- dopytový formulár pre Slovenskú republiku:
https://www.obalnet.sk/zakazkova-vyroba/

Forgalmazás MAGYARORSZÁG

Egyedi papírdobozok és nyomtatott dobozok gyártása - kérdőív a Magyar Köztársaság számára:
https://www.csomagolaskiraly.hu/egyedi-gyartas/

zakázková výroba lepicí pásky
Vyrábíme dle potřeb zákazníků potištěné krabice , ale i další sortiment, jako například , lepicí pásky, fixační a výplňový materiál, proložky, hrany, lepenky, folie, ale i reklamní předměty.
 

Fólie lze opatřit potiskem např. LOGEM, BRANDEM, reklamním sdělením, výstrahou, upozorněním, evidenčním číslem nebo dnes moderním PIKTOGRAMEM v podobě QR, EAN kódu, popř. jen textem.

Potištěné fólie dodáváme nejen v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, ale obsluhujeme celou Českou republiku a nejen to, dodáváme i do zahraničí , kde nás zákazníci hledají pod comagolaskiraly.hu Budapest nebo obalnet.sk Bratislava. Pakliže máte pobočku, nebo sídlo v těchto zemích lze tedy komunikovat, fakturovat a řídit logistiku přímo do těchto lokalit.

 

Paleta vhodná na přepravu zbožíEURopaleta - fenomén transportu

Proč se europaleta stala za poslední roky fenoménem v přepravě?

Těžko by se asi hledal člověk, který by alespoň jednou v životě neviděl paletu. Palety jsou natolik všestranné a rozšířené, že si snad úplně každý umí představit, jak taková paleta vypadá, a to i přestože třeba nikdy nepracoval ve skladu či logistice, a nikdy s ní nepřišel přímo do styku. 

Palet existuje několik druhů i typů. Nejčastější dělení palet je dle materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, tedy dřevěné palety (europalety), plastové palety, kartonové palety, či popřípadě plechové, a pak také dle účelu, pro který jsou určeny.

Řekne-li se paleta, většině lidí se asi hned vybaví klasická, dřevěná transportní paleta, která opravdu je nejběžnějším druhem palety. I přepravních palet existuje několik typů, většinou se jedná o standardní jednorázové palety, CP palety pro využití v chemickém průmyslu, a tím jednoznačně nejpoužívanějším typem palety nejen v přepravě, kterému se proto stojí za to věnovat trochu více, je pak EURopaleta.

Proč je europaleta tak oblíbená?
 
Europalety byly původně vytvořeny pro využití v železniční dopravě, ale dnes se hojně využívají nejen v logistice a při jakémkoliv transportu zboží, ale díky jejich všestrannosti i v dalších oblastech. Určitě znáte někoho v okolí, kdo je používá dokonce třeba jako nábytek či jiné kreativní vybavení domácnosti. 

Jedním z hlavních důvodů, proč jsou europalety tak populární je jejich normovanost. Každá europaleta má stejné parametry - celková plocha 0,96 m² o rozměrech 1200×800×144 mm, díky čemuž tak nedochází k neshodám při překládání zboží vzniklých rozdílností rozměrů. Kromě toho, že všechny EUR palety musí splňovat přísné normy, je jejich další výhodou jejich praktičnost.

Paleta je čtyřstranná, což umožňuje snadnou skladovatelnost, manipulaci i transportovatelnost vysokozdvižným vozíkem, a díky jednotným rozměrům je lze snadno skládat na sebe. Dalšími důležitými vlastnostmi europalety jsou pevnost, spolehlivost a vysoká nosnost. Při celistvé zátěži a rovnoměrném rozložení zboží po paletě totiž europaleta je schopna unést až 2 000 kg. Europaleta je výměnná, odesílateli se tedy nevrací, ale nakládá se na ni další zboží.

Není europaleta jako europaleta - pozor na padělky!

Asi jako je tomu u všech produktů, jež se těší velké popularitě, i v případě europalet se na trhu najde spoustu napodobenin, které je možné dostat většinou za podstatně nižší cenu, avšak na úkor kvality. Kromě toho, že se nákupem falešných palet podporují výrobci bez licence porušující právo duševního vlastnictví, je však ještě horší to, že v případě  používání nelicencované palety můžete vystavit velkému riziku lidi, kteří s těmito paletami manipulují. Asi si každý dokáže představit, co za následky může mít nečekaně prasklá paleta. 

Jak poznám certifikovanou europaletu od padělané?

Jak jsme zmínili, certifikované europalety musí odpovídat detailním normám, což falešné palety nesplňují. Padělky jsou vyrobeny z nekvalitního materiálu, nemají požadovanou nosnost apod. V ideálním případě byste si tedy měli vždy prověřit, zdali dodavatel vlastní aktuální, platnou licenci pro jejich výrobu. Falzifikáty jsou ale také od originálů relativně jednoduše rozpoznatelné, a to díky označením, které každá licencovaná europaleta musí mít.

Stačí zkontrolovat tři špalíky na delší straně palety, na kterých jsou černě vypáleny tyto informace:

  • na levém špalíku je vypáleno označení země původu, tedy garant licence, pro kterého byla paleta původně vyrobena
  • na prostředním špalíku najdete číselný kód, který je unikátní pro každého výrobce
  • na pravém špalíku pak najdete označení "EUR" v oválu

Falešné palety však často nesou další znaky, kterými je jednoduše rozlišíte od těch pravých, jako například:

  • falešné hřebíky
  • špatné označení na špalíčcích
  • paleta je špatně vysušená, náchylná na plísně

EURopalety jsou transportní klasika, ale pokud potřebujete pro přepravu zboží paletu pouze na jedno použití, může být pro vás vhodnějším řešením standardní jednorázová paleta se stejnými rozměry jako europaleta, avšak za nižší pořizovací cenu.

V našem sortimentu najdete rovněž jednorázové půlpalety a čtvrtpalety, a nově také nabízíme a půlpalety kartonové.

Zákaznická linka a email kontakt pro dotazy, pokud je cokoliv nejasné 517 070 025 info@obalnet.cz

 

EURopaleta - fenomén transportu
Vytvořeno23.01.2024
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení