Druhy lepenky a použití

 

 

Distribuce ČESKO

Výroba obalového materiálu na zakázku a krabic s potiskem - poptávkový formulář pro Českou republiku:
https://www.obalnet.cz/zakazkova-vyroba/

Distribúcia SLOVENSKO

Výroba baliaciho materiálu na mieru a krabice s potlačou- dopytový formulár pre Slovenskú republiku:
https://www.obalnet.sk/zakazkova-vyroba/

Forgalmazás MAGYARORSZÁG

Egyedi papírdobozok és nyomtatott dobozok gyártása - kérdőív a Magyar Köztársaság számára:
https://www.csomagolaskiraly.hu/egyedi-gyartas/

zakázková výroba lepicí pásky
Vyrábíme dle potřeb zákazníků potištěné krabice , ale i další sortiment, jako například , lepicí pásky, fixační a výplňový materiál, proložky, hrany, lepenky, folie, ale i reklamní předměty.
 

Krabuce lze opatřit potiskem např. LOGEM, BRANDEM, reklamním sdělením, výstrahou, upozorněním, evidenčním číslem nebo dnes moderním PIKTOGRAMEM v podobě QR, EAN kódu, popř. jen textem.

Potištěné krabice dodáváme nejen v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, ale obsluhujeme celou Českou republiku a nejen to, dodáváme i do zahraničí , kde nás zákazníci hledají pod comagolaskiraly.hu Budapest nebo obalnet.sk Bratislava. Pakliže máte pobočku, nebo sídlo v těchto zemích lze tedy komunikovat, fakturovat a řídit logistiku přímo do těchto lokalit.

 

Druhy lepenky obalnet czDruhy lepenky a použití

Lepenka a proložky jsou z vícevrstvého plošného materiálu. Využívají se především pro překrývání chráněných míst proti znečištění, jako ochrana předmětů a zboží proti poškození anebo jako výplň klopových krabic a přepravních boxů. Pomocí proložek zajistíte stabilitu zboží na paletách a ochráníte zboží proti poškození při skladu do více vrstev.

Dvouvrstvou vlnitou lepenku a kartonové proložky dodáváme v několika šířích, tloušťkách a návinech. Zajistíme výrobu dle Vašich speciálních parametrů a požadavků.

Samozřejmostí pro nás je předání vzorku k odsouhlasení parametrů zákazníkem před samotnou objednávkou a zadáním zakázkové výroby.

Druhy vlnité lepenky

Vlnitá lepenka se vyrábí ze dvou až sedmi vrstev papíru, které jsou tvořeny vrstvami krycího tzv. hladkého papíru a zvlněného papíru.

Druh lepenky Obrázek Užití
2 vrstvá vlnitá lepenka (2VVL)   proložky zabraňující poškození zboží, k překrytí podlahové plochy, výplňový materiál
3 vrstvá vlnitá lepenka typ mikrovlna (3VVL)   pro uložení předmětů a zboží, 3VVL klopové krabice, přepravní boxy, tubusy
3 vrstvá vlnitá lepenka typ vlny B (3VVL)   pro uložení předmětů a zboží, 3VVL klopové krabice, přepravní boxy, tubusy
3 vrstvá vlnitá lepenka typ vlny C (3VVL)   pro uložení předmětů a zboží, 3VVL klopové krabice, přepravní boxy, tubusy
5 vrstvá vlnitá lepenka (5VVL)   stěhovací krabice a manipulační krabice s požadavky na střední zátěž
7 vrstvá vlnitá lepenka (7VVL)   velké transportní krabice s vysokými požadavky na zátěž

Hladká lepenka - také karton, papír s velkou plošnou hmotností pro výrobu kartonáže a vazbu knih.
Vlnitá lepenka - dvou- až sedmivrstvá struktura, ve které se střídají vrstvy hladké lepenky a zvlněné lepenky. Užití především pro výrobu kartonáže, krabic, obecně v obalové technice.
Izolační lepenka - hladká lepenka napuštěná izolační látkou, případně s další plastovou vrstvou pro voděodolné izolace ve stavebnictví.
Elektrotechnická lepenka - také pod názvem "prešpán" pro izolaci drážek točivých el. strojů (motorů, generátorů)

Označení dle FEFCO

Cílem FEFCO je zjednodušení rozlišení druhu konstrukcí kartonážních výrobku pomocí jednoduchých mezinárodních symbolů.

 • D - délka
 • Š - šířkaV - výška
 • /v - přesah odnímatelného víka nebo dna
 • /o - přesah klop přes sebe

Pro měření a uvádění rozměru obalu platí tato pravidla: uvádějí se v mm a v pořadí D x Š x V, nebo D x Š x V/v, nebo D x Š x V/o uvádějí se vnitřní rozměry obalu, měřené za standardních klimatických podmínek na rozloženém obalu. Např: FEFCO 0202 315 x 235 x 185/40 mm- klopová krabice s přesahem klop 40 mm přes sebe.

Kódy konstrukcí obalu a rozdělení do konstrukčních skupin

Číselné kódy základních konstrukcí obalu jsou vždy 4 místné a začínají nulou. V řadě případů základní kódy nepostačují k označení konstrukce obalu. Pak lze kombinovat různé typy kódu. Označení v takovém případě zahrnuje obě nebo všechny použité standardní konstrukce, které se udávají v pořadí shora. Např: FEFCO 0713/0715, tj. horní uzávěr jako 0713, dno jako 0715. FEFCO 0215/0216, tj. víko jako 0215, dno jako 0216.

Význam čísla na 2. pozici

 • 2 - klopové krabice, většinou z jednoho, někdy (přesahuje-li délka přířezu pracovní šířku výrobní linky) ze dvou přířezu, lepené nebo šité, opatřené klopami nahoře i dole. Dodávají se rozložené.
 • 3 - dvou nebo více dílné obaly (většinou spodek - víko, nebo dno - tělo - víko), lepené, šité nebo samosvorné, uzavírají se nasunutím víka, nebo dna a víka na spodek nebo tělo obalu.
 • 4 - převážně nelepené, nesešívané obaly (často označované jako tvarové výseky). Jsou tvořeny převážně jedním přířezem a uzavírají se zejména pomocí různě konstrukčně řešených zámku. Součástí konstrukce obalu mohou být např. otvory pro jeho snadné uchopení, odtrhovací okénka apod.
 • 5 - obaly ze dvou nebo více dílu, které se zasouvají do sebe. Tato skupina obsahuje i přebaly pro jiné typy konstrukcí.
 • 6 - obaly sestávající ze dvou bočnic a těla. Před použitím vyžadují sešití.
 • 7 - vícebodové (3x až 6x) lepené skládací obaly, vyrobené většinou z jednoho přířezu, dodávají se rozložené a lze je snadno složit.
 • 9 - vnitřní vybavení obalu

Krabice

Krabice patří mezi oblíbené obalové materiály, využívají se pro archivační účely, přepravu zboží, poštovní zásilky, balení a skladování. Mezi nejvíce užívané patří poštovní krabice a klopové krabice, k dostání jsou krabice z třívrstvé lepenky nebo krabice z pětivrstvé lepenky s různými stupni pevnosti. Krabice mohou být lepené nebo šité. Dále si můžete určit barevné provedení, nebo vnitřní výbavu krabice jako: mřížky, výplňový materiál, proklady, proložky. Zajistíme dle Vašich požadavků také potisk krabice logem, kontakty, RESY, piktogramy atd.

TIP: Krabice zajistí ochranu nejen proti mechanickému poškození, ale částečně i proti vlhkosti. Potřebujete zajistit 100% ochranu proti vlhkosti? Přejděte na nabídku vysoušedel.

Krabice a přepravní boxy dodáváme v rozloženém stavu zaručujícím snadnou manipulaci a sestavení krabice bez nutnosti lepení nebo spojování.

TIP: Potřebujete po složení krabice a naplnění obsahem zajistit vyšší ochranu proti mechanickému poškození? Přejděte na nabídku bublinkové fólie, která poskytuje vynikající poměr kvality a ceny při ochraně proti poškození.

Zákaznická linka a email kontakt pro dotazy, pokud je cokoliv nejasné 517 070 025 info@obalnet.cz

 

Druhy lepenky a použití
Vytvořeno08.02.2024
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení