Další způsob jak ochránit křehké zboží

Zatím co článek Jeden ze způsobů jak správně zabalit křehké zboží? se zabýval výplňovými polštářky, nyní si povíme něco o pěnových tělískách tzv. Flo-pacích.  

Fixační pěnová tělíska jsou vyrobené z extrudovaného polystyrenu, jsou tvořeny z velké části vzduchem a jsou díky tomu mimořádně lehká a ekologická. Nejběžnějším tvarem tělísek je tvar osmiček, nicméně můžeme se setkat i s tvarem písmene „S“, čísla „3“ nebo také jen useknutými kousky flo-paku. Flo-paky jsou schopny dokonale obalit výrobek umístěný v přepravní krabici, poštovní krabičce anebo plastové obálce. Fixační pěnová tělíska velmi dobře tlumí veškeré nárazy, pády a vibrace s přepravními krabicemi. A tím zabraňují přímému i nepřímému poškození zboží při manipulaci a přepravě zboží. Proto se používají při přepravě i těch nejjemnějších zařízení, například elektroniky. Je třeba aby tělíska obklopovaly celý přepravovaný předmět a tělíska vyplňovala celý volný obsah přepravní krabice. 

Díky materiálu, ze kterého jsou vyrobeny – extrudovaného polystyrenu – tedy bez použití freonů, je tento materiál ekologický a degradabilní do 60 dnů. Patří také k nejlevnějším výplňovým materiálům s ohledem na objem. Tělíska jsou chemicky inaktivní, bezprašná, suchá, odolná vůči zápachu a nevydávající žádný zápach. Tedy i vůči potravinám je použití nezávadné.

Je možné je používat opakovaně a po skončení své použitelnosti může být využít jako palivo v teplárnách či elektrárnách.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení