Co je to vysoušedlo?

Vysoušedlo je pytel/pytlík plněný nejčastěji bentonitem nebo silikagelem, které zabraňují zvlhnutí zboží, papírového archivu nebo produktů skladovaných ve vlhku. Pohlcují totiž vzdušnou vlhkost obalu, proto je vhodné dávat vysoušedlo při balení bariérovou folií a všude tam, kde se nachází produkty a výrobky náchylné na navlhnutí a/nebo hrozí rosení. Běžně se používá například při převozu zboží přes oceán. Kromě navlhnutí zabraňují také plesnivění zboží.

 

Na trhu najdete nabídku různě velkých sáčků s vysoušecí látkou. Protože mají vysoušedla mimořádnou absorpční schopnost (1 kg této látky pojme cca 0,3 kg vody), k samostatným běžným produktům stačí malé několikagramové pytlíčky. Větší balení se používají pro hromadnou přepravu zboží nebo například do skladů a archivů jako ochrana papírových materiálů. Vysoušedla se používají také ke kovovým prvkům, aby zabránila jejich zrezivěn.

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení