Co je to stretch folie?

Stretch (někdy psáno česky streč nebo strečová) fixační folie je praktický a univerzálně využitelný obalový materiál. Folie je navinutá na kartonové roli a při jejím odvíjení se smršťuje nebo přepíná. Díky této vlastnosti je takzvaná strečka jednoduše využitelná pro balení potravin, zboží na paletách nebo ke zpevnění balíků. Obalené předměty chrání před mokrem, prachem, odřením a částečně i před dalším poškozením. Standardní síla stretch fólie je 17, 20 nebo 23 mikronů.

 

Protože je folie z jedné strany přilnavá, drží na předmětech sama o sobě a není potřeba ji nijak lepit ani jinak uchycovat. Naopak dokonale kopíruje tvar obalovaného předmětu, a tak lze spolehlivě podle tvaru poznat, co je zabaleno, i když není obal průhledný. Kromě různého barevného provedení existují různé typy strečových fólií podle jejich šířky, podle typu použití (ruční a strojní) nebo podle děr či předepnutí. Pro ruční balení je oblíbený tzv. granát, strečka šířky několika desítek cm, která často nahrazuje lepicí pásku.

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení