Co je to polystyren?

Polystyren je chemická látka vznikající polymerací styrenu. Klasický standardní polystyren připomíná plexisklo, vyrábí se z něj obaly, zkumavky, chemické a laboratorní pomůcky, tašky, obaly a další produkty, které někdy označujeme jako plastové. Výhovou polystyrenu je jeho nízká cena, pevnost a snadná upravovatelnost díky vysoké lámavosti.

Nejčastěji se používají čtyři druhů polystyrenů. Standardní polystyren je čirý a křehký. Do houževnatého polystyrenu se přidává kaučuk. Pěnový polystyren je vyráběný tepelným zpracováním zpěňovatelného polystyrenu. Zpěňovatelný polystyren (EPS) tvoří malé mléčně zakalené perly nasycené pod tlakem lehkým uhlovodíkem.

Z polystyrenu se vyrábí některé jednorázové gastro obaly nebo nádobí, například misky, příbory a kelímky). Pěnový polystyren se používá na výrobu misek k balení hotových jídel nebo přepravek na mořské plody. Také se z něj vyrábí ochranné obaly na lahve vína. V nábytkářství se používá na výplňové materiály do sedacích pytlů, při interiérových nástěnných nebo stropních obkladech a na výrobu dekorací. Ve stavebnictví slouží jako izolant, drcený se přidává jako příměs do betonů.

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení