Co je to Polypropylen?

Polypropylen, zkráceně PP, patří mezi nejběžněji používané plasty. Z chemicko-fyzikálního pohledu patří k zdravotně nezávadným termoplastickým polymerům, které reagují na změnu teploty, vlastnostmi se podobá polyethylenu (HDPE nebo LDPE). Chemicky i mechanicky je vysoce odolnýdobře zpracovatelnýsvařitelný a má dobré elektroizolační vlastnosti – téměř nulovou nasákavost vody.

Díky nízké hustotě jsou vyráběná PP lana a provazy lehká a plavou na hladině. Je vhodný také pro výrobu laboratorního a bazénového vybavení a v textilním a potravinářském průmyslu. Z polypropylenu se vyrábí i vázací pásky, které se používají k ručnímu nebo strojnímu páskování krabic, palet, rolí a k dalším způsobům hromadného balení zboží. V uzavřených a málo větraných prostředích slouží PP místo polyvinylchloridu (tzv. PVC) k izolaci elektrických kabelů. Při hoření totiž neprodukuje žádné toxické halogenové uhlíky. Při likvidaci patří do kontejnerů na plasty.

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení