Co je to PET - polyethylentereftalát?

PET je známější a používanější název pro chemickou sloučeninu s názvem polyethylentereftalát. Tento termoplast ze skupiny polyesterů je pevný, tuhý, má dobré izolační vlastnosti a vyniká nemačkavostí a odolností vůči navlhnutí a většině kyselin. Naopak není vhodné do PET obalů ukládat silné zásady.

Podle typu výrobního postupu je možné připravit čirý nebo mléčně zakalený PET materiál. Oba typy jsou zdravotně nezávadné a využitelné v potravinářském průmyslu jako obalový materiál. Kromě toho se polyethylentereftalát používá v elektronickém a automobilovém průmyslu, zdravotnictvístrojním inženýrství a v dalších odvětvích na výrobu krytů, přepínačů, izolačních cívek, kladek a uchopovačů nebo třeba vázacích pásek, které jsou velmi odolné, tuhé a dají se tak použít na těžké věci a produkty.

Celosvětově se řeší problém recyklace PET plastů, mechanicky jej lze recyklovat poměrně snadno, ale kvalita druhotného produktu závisí na čistotě odpadního materiálu.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení