Co je to paleta?

Paleta je dřevěná, nebo plastová plocha, která slouží k přepravě nebo uskladnění věcí či jako podstavec pro vystavené zboží v prodejních prostorách. Její výhodou je velká plocha a pevnost, snadná strojová manipulovatelnost a vysoká nosnost. Standardní palety mají rozměr 120 × 80 cm, průmyslové palety se vyrábí v rozměrech 120 × 100 cm. Existují i půlpalety či čtvrtpalety. Některé palety jsou jednorázové, jiné se dají používat opakovaně, proto lze koupit (mimo jiné na e-shopu Obalnet.cz) také použité palety.

Standardizovanými výrobky s ochrannou známkou jsou europalety, které mají přesné rozměry, plochu 0,96 m2,nosnost až 2000 kg podle rozprostření zatížení a lze s nimi manipulovat ze všech čtyř stran (na rozdíl od některých dvoucestných palet). Europalety se nemusí vracet odběrateli, ale lze je měnit.

Speciálním typem jsou kartonové palety, které lze likvidovat do kontejneru na papír. Pro lepší skladnost některého přepravované zboží slouží kartonové boxy nebo půlboxy vyráběné přímo na rozměry palet.

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení