5 + 1 tip, jak originálně zabalit vánoční či mikulášské dárky

Klasický hnědý balicí papír nemusí být jako kabátek dárků pod vaším stromkem tak nudný, jak se na první pohled zdá. Určitě ne, když použijete některý z našich nápadů, které jsme pro vás sepsali. Kupu pomačkaného papíru po vybalení dárků navíc snadno zlikvidujete. Klasický balicí papír totiž na rozdíl od voskovaných lesklých v mžiku shoří v kotli či v krbu nebo se snadno zmačká do koše.

balení vánočních dárků inspirace

A použít můžete nejen na balicí papírové archy, ozdobit se dá třeba papírová taška jako mikulášská výslužka. Nebo pokud se vám nikdy nedaří balíček zabalit tak, jak byste si představovali, trhají se vám rohy, místo úhledného kvádru to vypadá jako zmuchlaný a natržený cár papíru a žádný „zaručený“ návod, jak zabalit dárek nefunguje, použijte papírovou krabici. V případě oblečení tím trošku oddálíte zklamání z „měkkého dárku“ a nejste-li zručný typ, ušetříte si nervy při zahýbání a lepení papíru. Krabici pak jednoduše dozdobíte stejně jako dárek zabalený v papíru pomocí některého z našich tipů. Uvidíte, že balení do jednobarevného papíru nebo krabice není vůbec žádná nuda.

Co budete na kreativní balení vánočních dárků potřebovat?

A proč je to 5 + 1 tip? Poradíme 5 způsobů, jak zabalit vánoční nebo mikulášské dárky. Posledním nápadem je drobný originální dáreček, kterým můžete svým blízkých zpestřit čekání na Vánoce a zpříjemnit adventní shon.

1. Co příroda dá: větvičky, šiška, skořice, badyán nebo sušené ovoce

Zbyly vám větvičky z adventního věnce? Šup s nimi na dárky. Na hnědém podkladu vynikne téměř cokoli. A pokud to bude ještě příjemně vonět, tím lépe. Zabalte dárek do balicího archu nebo vložte do krabice. Potom převažte ozdobnou stužkou nebo motouzkem. Za něj naaranžujte smrkovou, jedlovou nebo tújovou větvičku s kolečkem sušeného pomeranče nebo přidejte celé skořice. Originální ozdobou je také hvězdička badyánu či šiška.

balení vánočních dárků inspirace

2. Natiskněte na dárek sněhuláka nebo stromeček

V návodu, jak originálně vyzdobit papírovou obálku, jsme jako jeden ze způsobů zmiňovali bramborová tiskátka. Z brambory si pomocí vykrajovaček na těsto můžete vyrobit razítko jakéhokoli vzoru. Proč tuto vychytávku nevyužít i na vánoční obaly? Vykrojte stromeček, sněhuláka, zvoneček nebo třeba hvězdičku, namočte do barvy a papír jimi potiskněte.

3. Nápaditá mašlička nebo barevná lapící páska

Někdy se říká, že více je méně. Tohoto pravidla se můžete držet hlavně u menších dárků. Když vyberete originální mašličku, postará se o ozdobu dárku sama. Ať už bude uvázaná z přírodního motouzku, krajky nebo lýka. Kromě mašličky můžete dárkům dodat dekorativními spreji nebo flitry třpytivý punc.

vánoční dárky balení inspirace vánoční dárky balení inspirace

Pokud si potrpíte na výraznější veselé barvy, pak dodají každému vašemu dárku šmrnc barevné lepicí pásky. Po stranách balíčku jimi můžete zafixovat konce papíru, aby všechny kousky dárku držely pěkně při sobě, nebo jimi přelepte papírovou krabici s tajným obsahem.

4. Sob nebo Santa? Udělejte dětem na dárcích obličejíky

Pokud budou poklady pod stromkem nebo mikulášskou nadílku hledat děti, určitě je potěší dárky s obličejíky. Pomocí barevného papíru, vaty nebo fixu udělejte na balíčku oči, parohy a nos jako má sob nebo na dárek namalujte obličej a navlékněte santovskou čepici. Budete-li mít dárky připravené v papírových krabicích různých velikostí, zabalte je to do světlého papíru a poskládejte na sebe od největšího po nejmenší. Na nejvrchnější namalujte oči a pusu z uhlíků a připevněte oranžový papírový kornoutek jako nos z mrkve. Kdo se to na nás kouká? Král zimy, sněhulák. Když mu ještě uvážete kolem „krku“ šálu, bude vypadat jako opravdový.

5. Originální jmenovka nesmí chybět na žádném vánočním dárku

Některé z nás baví jen tak sedět u stromku, pročítat, který dárek je pro mě a co v něm tak asi může být. Jmenovky se nemusí jako každoročně krčit v rohu napsané barevnou fixou nebo propiskou. Originální a zároveň voňavé rozlišení dárků pomocí jmen můžete vyrobit z perníčků. Pro každého člena domácnosti zvolte buď jiný tvar perníčku a do poslední chvíle je nechte hádat, kdo je zvoneček a kdo hvězdička, nebo z perníčků vykrojte a upečte „podložky“, na které potom bílou nebo barevnou polevou napíšete jména obdarovaných.

jmenovky na vánoční dárky inspirace jmenovky na vánoční dárky inspirace

Netroufáte si na ozdobné perníčky? Nevadí. Pak tu máme i nápad jednodušší na výrobu. Co takhle letos místo jmen rozlišit dárky fotkou? Vyberte ke každému členovi vaší vánoční smečky fotku, která jej nejlépe vystihuje. Natiskněte snímky na fotopapír nebo na samolepicí etikety. Fotku pak jednoduše na balík nalepte nebo zasuňte za mašličku. Uvidíte, že i taková maličkost a jmenovka na vánočním dárku v jednom obdarované potěší a donutí je zavzpomínat na hezké chvíle zachycené na obrázku.

A na závěr? Adventní balíček pro předvánoční pohodu

Rádi byste dali drobnost blízkým, se kterými si obvykle dárky nedáváte? Nebaví vás každý Štědrý den datlovat vánoční esemesku a vybírat, jestli pošlete tu stejnou, co loni, nebo předloni? Chcete někomu udělat radost už v předvánočním čase, aby si shon s pečením cukroví a sháněním dárků užil? Máme tu pro vás bonusový tip, jak někoho potěšit běžnými věcmi i s přáním v originálním balíčku.

Potřebovat budete tvrdý papír, ze kterého si vystřihnete krabičku. Bude se ale skládat ze dvou dílů, Jeden bude víko, druhý vlastní krabička, která ale nebude mít napevno slepené strany. Na víčko si tedy vystřihněte čtverec s asi centimetr širokými pásky na každé straně. Ty ohněte tak, aby se v rozích dali slepit. Pro samotnou krabičku si vystřihněte tvar, který vidíte na obrázku. Jeho základna, na které bude položená svíčka, musí mít stejné rozměry jako víčko. Dokud máte víčko i krabičku neslepené, doporučujeme jej ozdobit. Buď hezkým vánočním motivem, nebo nápisem jako třeba „Pro vánoční pohodu“. Boční pásky víčka k sobě můžete nyní přilepit napevno.

Adventní krabička

Do prostředního dílu krabičky přilepte čajovou svíčku. Pokud vybere vonnou, bude balíček příjemný i po čichu. Boční stěny jsou místa, která můžete vyzdobit podle vaší fantazie. Na jeden z obdélníčků můžete napsat vánoční přání nebo básničku. Na druhém je místo pro sáček chutného vánočního čaje. Naproti textu by se hezky vyjímal čokoládový bonbon a poslední volná ploška je určitě ideálním místem pro malý perníček nebo pro pár oříšků.

Teď už stačí jen vyzkoušet, jestli „krabička s vánoční pohodou“ fungujePostavte boční stěny krabičky a nasaďte na ně víčko. To je podoba, ve které krabičku předáte. Zkuste ale opatrně sundat víčko. Boky krabice by se měly rozpadnout do stran a na vás by měla vykouknout sada všeho, co potřebujete pro jeden z odpočinkových adventních večerů. Podařilo se? Tleskáme.

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení