4 tipy, jak balit zásilky, aby vynikla vaše značka / brand

Zákazníci vybírají svoje objednávky v několika e-shopech a často hned zapomenou, odkud si nakonec zboží objednali. Když jim ale přijde zásilka s hezkým vzkazem, malým dárkem nebo elegantní visačkou s logem firmy, hned se jim zaryje váš e-shop víc do paměti. Níže zmíněné tipy můžete využít také pro příležitostné dárky zákazníkům nebo obchodním partnerům. Budovat povědomí o značce a ladit doplňky do firemních barev je základ úspěšného marketingu.

S ničím se to nemá přehánět, ale mít název firmy na celé zásilce jen v kolonce fakturovatele není moc reprezentativní. Nemusíte rovnou nechat logo potiskávat na kilometry lepicích pásek (ale můžete). Platí však, že logo i název firmy by měly být na zásilce viditelné. Nenásilně je tam můžete dostat podle některého z našich tipů. Prezentovat váš brand totiž můžete i jednoduše s troškou fantazie a obalovými materiály za pár korun.

1. Poděkování za nákup

Aktuálním trendem jsou krátké dopisy adresátovi s poděkováním za nákup, přáním, ať produkt dobře slouží, nebo krátký příběh toho, jak výrobek vznikl. Ať už jde o ruční výrobu, nebo strojovou produkci, příběh u každé zásilky potěší. Můžete také třeba připsat, že obalové materiály jsou recyklovatelné, nebo přidat kuponek na drobnou slevu pro další nákup. Zkrátka, řiďte se tím, co by udělalo radost vám samotným.

2. Samolepka

Jednoduše a líbivě můžete využít i samolepky. Na etikety natiskněte logo firmy a lepte na krabice, sáčky s produkty nebo třeba na výše zmíněná poděkování. Originálně bude vypadat nálepka s nápisem nalepená na uzávěru krabice místo obyčejné izolepy. Inspirovat se můžete třeba některým z těchto textů:

  • Ruční výroba – speciálně pro vás“,
  • Usměj se a rozbal mě“
  • nebo „Uvnitř čeká něco skvělého. Těšíš se?“.

kreativní balení zásilek

3. Ukázka produktu

Prodáváte kosmetiku, papírnické potřeby, látky, jídlo, nebo cokoli jiného, z čeho snadno můžete udělat malé vzorky? Přibalte je do každé zásilky jako dárek. Napište k tomu hezký dopis (inspirujte se třeba naším tipem na obrázku níže) a rozešlete tyto milé dárečky k vašim zákazníkům. Budou nadšení, uvidíte.

dopis Obalto

4. Papírový návlek

Návleky jsou potištěné tvrdší druhy papíru. Hodí se na produkty a zboží v menších krabicích, které drží pevně tvar. Můžete si je nechat vyrobit ve firemních barvách nebo třeba z přírodního šedavého papíru a zase na ně vymyslet hezký originální textpřidat logo a případně za ně zasunout dopis, slevový kód nebo malý dárek. Každá drobnost vaše zákazníky potěší, to si pište.

handmade obal na zásilky

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení