Bublinková fólie - historie, výroba, druhy a výhody

 

 

Distribuce ČESKO

Výroba bublinkových folií zakázku a fólií s potiskem - poptávkový formulář pro Českou republiku:
https://www.obalnet.cz/zakazkova-vyroba/

Distribúcia SLOVENSKO

Výroba bublinkovej fólie na mieru a fólie s potlačou- dopytový formulár pre Slovenskú republiku:
https://www.obalnet.sk/zakazkova-vyroba/

Forgalmazás MAGYARORSZÁG

Egyedi papírdobozok és nyomtatott dobozok gyártása - kérdőív a Magyar Köztársaság számára:
https://www.csomagolaskiraly.hu/egyedi-gyartas/

zakázková výroba lepicí pásky
Vyrábíme dle potřeb zákazníků potištěné folie, ale i další sortiment, jako například krabice, lepicí pásky, fixační a výplňový materiál, proložky, hrany, lepenky, ale i reklamní předměty.
 
 

Fólie lze opatřit potiskem např. LOGEM, BRANDEM, reklamním sdělením, výstrahou, upozorněním, evidenčním číslem nebo dnes moderním PIKTOGRAMEM v podobě QR, EAN kódu, popř. jen textem.

Potištěné fólie dodáváme nejen v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, ale obsluhujeme celou Českou republiku a nejen to, dodáváme i do zahraničí , kde nás zákazníci hledají pod comagolaskiraly.hu Budapest nebo obalnet.sk Bratislava. Pakliže máte pobočku, nebo sídlo v těchto zemích lze tedy komunikovat, fakturovat a řídit logistiku přímo do těchto lokalit.

Vše o bublinkové fólii obalnet.cz

Bublinková fólie - historie, výroba, druhy a výhody.

Co je vlastně bublinková fólie?

Nejdůležitějším prvkem bublinkové fólie je plastová kapsa, která po naplnění vzduchem vytvoří bublinku.

Výhodou tohoto řešení je vzduch. Respektive jeho stlačitelnost, tedy fyzikální stlačitelnost objemu vzduchu a schopnost zpětné rozpínavosti. Zjednodušeně řečeno bublinka funguje jako nafukovací koupací lehátko a to hned v několika ohledech, jak na vodní hladině, tak na souši.

Je tedy v omezené míře použitelnosti elastická.

Izolant - izoluje z pohledu tepelných mostů, využívá se ve stavebnictví, stejně tak izoluje od vlhkosti a používá se v elektrotechnickém průmyslu proti statické elektřině.

Bublinková fólie je odolná - nepropouští vodu a znečištění.

Plave na hladině jako koupací lehátko a proto se fólie z bublinky hojně využívá i k zakrytí hladiny bazénů a udržení teploty vody v nádrži. Pro rychlejší ohřívání vody v bazénu je nejvhodnější černá fólie, protože černá barva přitahuje slunce. Využít jde i transparentní bublinková fólie, kdy sluneční paprsky pronikají do hloubky a tím prohřívají větší objem vody.

Bublinková fólie má také využití při skladování vody v zahradních barelech na dešťovou vodu - při ochraně proti larvám komárů. Pokud položíte na hladinu bublinkovou fólii, ta zůstane plavat a uzavře hladinu nejen proti nečistotám a listí, ale především proti larvám komárů. Nová dešťová voda může nerušeně přitékat, díky bublince fólie zůstane plavat nahoře.

Rodný list bublinky

V roce 1957 se objevila první bublinková fólie, její vznik je připisován Marcu Chavannesovi a Alfredu Fieldingovi, kteří se patrně nesnažili vyrobit dnes jeden z nejvíce používaných obalových materiálů napříč všemi odvětvími průmyslu. Vyráběli původně 3D tapetu, pak izolátor a to vše směřovalo k tomu, aby v roce 1961 došli k využívání bublinkové folie při ochraně výrobků pod názvem BUBBLE WRAP.

Výroba v kostce

Materiál v podobě granulí se roztaví na více jak 400 stupňů, načež vznikne roztavená hmota, která se vlije do strojů - válců, kde dojde k zploštění této hmoty na požadovanou výrobní tloušťku/sílu (měříme v qm tzv. mikronech).

Dále za pomocí podtlaku dojde k vytvoření kapes (budoucích vzduchových bublin). Následně se tyto bubliny uzavřou další samostatnou již plochou vrstvou roztavené hmoty, aby se zamezilo úniku vzduchu z bublinky. Tím vznikne plastová bublinka, která je vyplněná vzduchem v dlouhých výrobních formátech, které se dále řežou na požadované rozměry. Následně je bublinková fólie stáčena do rolí, případně řezána na archy.

Během výroby lze modifikovat vlastnosti - tloušťku/sílu, velikost (průměr) samotné jednotlivé bublinky, také počet vrstev a samozřejmě samotné rozměry (velikosti) výsledné fólie a v neposlední řadě barevné provedení. Dobrým příkladem je červená Antistatická bublinková fólie.

Něco více o naší bublinkové fólii používané převážně pro potřeby ochrany výrobků proti mechanickému poškození, stlačení, úderům, pádům, ale i jako výplňový materiál k fixaci uvnitř kartonových krabic a dalších obalů a balení.

Bublinkové fólie jsou oblíbené pro svoji jednoduchou manipulaci při balení a ochraně zboží, lze je vyrobit perforované, což zrychluje pracovní činnost, zároveň je není potřeba stříhat/řezat, takže manipulace se stává nejen efektivnější, ale i bezpečnější.

Bublinkové fólie lze dělit i s ohledem na velikost samotné jednotlivé bublinky. Standardní velikost bublinky je 10 mm, často používané jsou také fólie o velikosti bublinky 30 mm.

2-vrstvá bublinková fólie od šíře 20-200cm, síla 25-270 mi, návin od 10m do 400m

3-vrstvá bublinková fólie od šíře 20-200cm, síle 50-270mi, návin od10m do 300m

5-vrstvá bublinková fólie od šíře 50-200cm, síle100-270mi , návin od 10m do 200m bublinkové fólie s laminací od šíře 20-200cm, síle 40-200mi, návin od 10m do 200m

Druhy vrstev bublinkové fólie

Fólie se vyrábí i v různých barevných provedeních, lze je opatřit označením, potiskem nebo perforací.

Laminace

Laminované bublinkové fólie poskytují větší ochranu předmětů, jsou proto vhodné k balení objemných a těžších výrobků, izolaci, ochraně před protržením…

Laminovat lze:

- papírem – zajistí vyšší pevnost, ochrání předměty náchylné k poškození, využívá se k ochraně křehkých věcí, ale i nabytku.

- pěnovým polyetylenem – určeno pro ochranu kovových výrobků, má tepelně izolační vlastnosti. .

- netkanou textilií - zajišťuje vysokou pevnost a ochranu proti poškrábání

- HDPE fólií – mikrotenová fólie pro balení předmětů s větším rizikem průrazu a kluzností

- hliníkovou fólií – používá se jako izolace ve stavebnictví při výstavbě podlah, střech

- PP fólií polypropylenem – k ochranu extrémně ostrých částí předmětů, jako hrotů a hran. Odolává průrazu, bočnímu i podélnému tahu.

Druhy bublinkové fólie

Elastická bublinková fólie – až trojnásobná průtažnost, až 6-krát vyšší ochrana proti propíchnutí.

Antistatická bublinková fólie – Antistatická/ESD zamezuje tvorbě elektrostatického náboje.

Antikorozní bublinková fólie - nasycená vypařovacími inhibitory koroze VCI k ochraně kovových výrobků v uzavřeném obalu a to až po 24 měsíců, je využívána při zámořské přepravě, při vyšších nárocích na ochranu předmětů proti mořské soli.

Potištěná bublinková folie – potiskneme textem, logem, obrázky, znaky, včetně barevného provedení dle vašeho přání.

Všechny výše uvedené typy bublinkové fólie umíme vyrobit na zakázku v souladu s požadavky zákazníka a jeho potřeb.

Úsměvné

Izolace letadla proti výbuchu

V USA se našli nadšenci, kteří věřili, že pokud izolují dopravní letadlo dostačenou vrstvou bublinkové fólie v interiéru letadla, tak při/po teroristickém útoku výbušninou na palubě dokáží za pomocí právě bublinkové fólie výbuch, následovaný zpravidla pádem letadla, eliminovat. Při pokusu doslova vystlali celý vnitřek trupu dopravního velkokapacitního letadla bublinkovou fólií a pak tento již nepoužívaný tzv. uzemněný stroj na zemi za pomocí pyrotechniků odpálili odpovídajícím množstvím výbušniny. Co myslíte? Našla bublinková folie nové využití? V leteckém průmyslu, a tedy přepravě, hraje primární roli hmotnost. Tady bublinková fólie se svojí nízkou hmotností jistě má svoje opodstatnění a jeví se jako super materiál. Další roli jistě jako všude na světe hraje cena. I zde bublinková fólie dominuje oproti jiným materiálům, jako například hliník. Bohužel z hlediska přínosu bezpečnosti nebo alespoň zmírnění dopadů výbuchu, bublinková fólie a tím i celý interiér paluby letadla, nezaznamenal žádný přínos. Jakmile připravená nálož vybuchla, tak vzniklá tlaková vlna v okolí výbuchu odlomila cca 4m2 trupu letadla, tím vytvořila díru, která byla totožná jako u letadla bez použití vnitřního polstrování bublinovou fólií. Závěrem škoda, že toto použití nevyšlo.

Výhody

Cena, manipulace, široké možnosti použití, měkká, pevná, barevné provedení, opakované použití, recyklovatelná, flexibilní, chrání proti nárazu, průrazu, poškození, nečistotám, vlhkosti, povětrnostním podmínkám.

Tip

1. Vezměte na vědomí, že se jedná o průmyslovou výrobu, kde jsou v souladu se zákonem povoleny výrobní odchylky.

2. Mačkáním bublinek dochází k protrhnutí bublinky, úniku vzduchu a lupnutí, což může napomáhat ke zvládnutí stresu.

Zákaznická linka a email kontakt pro dotazy, pokud je cokoliv nejasné 517 070 025 info@obalnet.cz
Bublinková fólie - historie, výroba, druhy a výhody
Vytvořeno17.07.2023
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení